TürkiyeSON - 01.04.2023 -

Yazıhan’a Yaya Geçidi Yapılacak

Yazıhan’a Yaya Geçidi Yapılacak

İlçenin Yenimahalle bölgesinden gelen öğrencilerin Abdurrahman Serttaş İlköğretim Okuluna gitmek için tren yolundan geçmek durumunda kaldıklarını belirten Öztürk; “ tren yolundan geçiş yasağı olmasına rağmen  evlerinden okula gitmek için tek kullanabilecekleri yol tren yolu, ilçemiz merkezinde geçen tren yolu yıllardır Yazıhan da öğrencilerimiz için büyük bir tehlike arz etmektedir.

Yıllarca görmemezlikten gelinen bu sorunun bir kazaya neden olmaması büyük bir şans biz belediye olarak bu işin ciddiyetini biliyoruz ve şansa bırakmayacağız büyükşehir belediyemizin de desteği ile iki adet alt geçit yapacağız. Öğrencilerimiz yapılacak  alt yaya geçidi ile bu sorundan kurtulmuş olacaklar.

Tren yolu yaya geçidi için  Devlet Demir Yolları Bölge müdürlüğümüzden gerekli izinler alındı belediyemiz  tarafından koordinatları belirlendi. Büyükşehir belediyemiz bu bölgede gerekli inceleme ve zemin etütleri yapıldıktan sonra yaya geçidinin yapımına başlanıp bitirilmesi planlanıyor.

Yapıldığında öğrenci ve velilerimiz için büyük bir ulaşım kolaylığı olacak” dedi.

Başkan Öztürk ” Bu konuya göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı Kaymakamımız Bedirhan İmamoğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a ve Genel sekreter yardımcısı Zeki Sarılara velilerimiz ve öğrencilerimiz adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: