TürkiyeSON - 28.11.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Yazıhan’da Akif anıldı

Yazıhan’da Akif anıldı

Yazıhan Anadolu Lisesi tarafından 12 Mart İstiklal Marşı´mızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Töreni düzenlendi.İlçemiz SODES salonunda  düzenlenen törene Yazıhan Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethulla Taylan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü 5Hayrettin Gürsul, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

12 Mart İstiklal Marşı´mızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Töreni, İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Yazıhan Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Karadeniz günün anlam ve önemini belirten konuşmasının sonunda öğrencilere seslenerek; “Sevgli gençler, İstiklâl Marşını sevmek, ülkemizi sevmektir, İstiklal Marşını coşkuyla söylemek, Ükemize , bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır. Bağımsızlığınıza sahip çıkmak ise, onurumuza sahip çıkmaktır. İstiklâl Marşı ve bayrak törenlerinde bizlerin göstereceği ciddiyet ve coşkunun derecesi bize bırakılan yüce mirasa ne denli sahip çıktığımızın göstergesi olduğundan; bayrak törenlerine karşı daha duyarlı olmak, bağımsızlık sevdası ile bu toprağa düşmüş şehitlerimize karşı boynumuzun borcudur. Ancak o zaman İstiklâl Marşı’mızın yazarı üstad Mehmet Akif Ersoy´un “Allah bu millete bir daha İstiklâl Marşı yazdırmasın” duası gerçekleşir.” dedi.

Tören, öğrencilerimiz Zübeyde Güler´in “Bayrak” adlı şiiri ve İsmail Aksüt´ün “Hüsran” adlı şiiri okunması ile devam etti. Mehmet Akif ERSOY´un hayatını anlatan sinevizyon gösterisinin ardından öğrencimiz Nesrin Kahraman, “Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” adlı şiiri ve Hande Güler “İstiklal Marşının Kabulü” konulu kompozisyon okudular.

İstiklal Marşı Okuma yarışmasında birinci olan öğrencimiz Habibe Karatepe, İstiklal Marşımızı sahnede okuyarak dinleyenlerden büyük beğeni topladı. Düzenlenen ödül töreni ile yarışma birincisi Habibe Karatepe´nin ödülünü Kaymakamımız Hatice Bayar Özdemir,, yarışma ikincisi Rojbin Doğan´nın ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fethulla Taylan, yarışma üçüncüsü Zübeyde Güler´in ödülünü ise İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hayrettin Gürsul verdi.

Yarışmaya katılan diğer öğrencilerimizin ödülleri ise okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından verildi.

Okul Müdür Yrd. Erdem Sevimli´in öğrencilerimizle birlikte hazırladığı “İstiklali Yazanlar” adlı tiyatro oyununun sahnelenmesi ile tören sona erdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: