TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Yazıhan’da kadınlar günü kutlandı

Yazıhan’da kadınlar günü kutlandı

39

Etkinliğe Yazıhan Kaymakamı  Hatice Bayar Özdemir, İnönü Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretim Elamanı Dr. Munise Duran, İlçe Nüfus Müdürü Sıdıka Akar ile kurumlarda çalışan bayan personel, bayan öğretmenler ve ilçe kadınları katıldı.

Kaymakam Özdemir, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak anne olan, eş olan, evlat olan tüm kadınların toplumsal hayatla bütünleşmeleri, toplumun işleyişine, gelişmesine ve ilerlemesine daha etkin şekilde katkıda bulunmaları, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları, sosyal güvencelerinin sağlanması ve hukuki sorunlarının çözüme kavuşturulması için herkesin üzerine düşen görevi eksiksiz olarak yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Kaymakam Özdemir, bir çocuğun yetişmesinde en fazla emek harcayan ve toplumu şekillendirenin kadın olduğunu dile getirdi.

Kuşakların yetişmesinde kadınların büyük rol oynadığını dile getiren Özdemir, üstün bilgi seviyesi ve kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyleri yetiştirmek için gösterdikleri özveriden  kadınları kutladı.

Etkinliğe konuşmacı olarak davet edilen Dr. Munise Duran tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Dr. Munise Duran, katılımcı kadınların 5 dakika boyunca gözlerini kapatmalarını, hayat yolculuğumuzun en başındaki günlerden bugüne kadar kadın olarak yaşadıklarımızı düşünmelerini istedi.

Munise Duran, çocukluk çağında bile anne olmak, eş olmak için bayanların yetiştirildiğini, bunun en zor görev olduğunu belirtti.

Duran, mutluluklarımızı, hüzünlerimizi, sorumluluklarımızı ve hayallerimizi hep kadın olmanın verdiği zorluklarla şekillendirdiğimizi özellikle anne olduktan sonra sırtımızdaki yükün kat be kat arttığını, vatanına milletine hayırlı evlatlar yetiştiren annelerin hak ettiği yere ulaşmasını temenni etti.

Duran, geleceğimizin sahipleri çoçuklarımızı yetiştirirken ebeveynlerin anne ve baba olarak izleyecekleri metodlardan bahseden Dr. Munise Duran konuşmasını “ Ne iş, ne kariyerdir annelik tutkuyla bağlanılan görevdir” dedi.

Programa Durucasu Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Sevgi Kuşdoğamn’ın Annem şiiri, Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müzik Grubunun müzik dinletisi ile devam eden program, plaket sunumu ve pasta kesimi ile etkinliğiyle sona erdi.

bülten

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d