TürkiyeSON - 29.02.2024 -

Yeni yol çalışmaları başlıyor

Yeni yol çalışmaları başlıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yol açma çalışmaları kapsamında Malatya’nın güneyinde 2 kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde yeni yol açıyor.
Fahri Kayahan Bulvarını TOKİ konutları ile kentsel dönüşüm projesinin gerçekleştiği Beydağı Mahallesi’ne bağlayan yeni yol, yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde. Çalışmaların devam ettiği yolun bir an önce bitmesi için Büyükşehir Belediyesi 27 iş makinesiyle çalışıyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yol açma çalışmalarını yerinde inceleyerek, açıklamalarda bulundu. İnceleme gezisine Genel Sekreter Arif Emecen ile ilgili genel sekreter yardımcısı, daire başkanı ve şube müdürleri de katıldı. Hava şartlarının elverdiği ölçüde kış aylarında da hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Çakır, yeni yol açma ve genişletme çalışmalarına ağırlık verdiklerini, başta kent merkezi olmak üzere farklı birçok bölgede çalışmaların sürdüğünü söyledi. Kent içi ulaşımı rahatlatacak yolları açmaya devam ettiklerini vurgulayan Çakır, yeni yapılan yolun 50 metre genişliğinde olduğunu söyledi. Çakır, “Çalışmalarına yeni başladığımız 2 kilometrelik yolumuz Fahri Kayahan Bulvarı’nı, TOKİ bölgesi ile Beydağı Mahallesi’ne bağlıyor. Yolumuzun genişliği 50 metre olacak. Bu yolumuz üzerinde 750 bin m3 hafriyat ve dolgu çalışması yapılacak. Aks üzerinde bulunan 27 mesken yıkılacak. Yine bölgede bulunan Karagöz Deresi’ni, Horata Suyu’na bağlayacağız. Beydağı bölgemizde kentsel dönüşümle birlikte yoğun bir nüfus yaşayacak. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yeni yaşam alanımızda tüm sorunları çözmeye gayret ediyoruz. Güney Kuşak yolumuz da bu bölgede geçiyor. Kuşak yolunda da çalışmalarımız devam ediyor. Bu bölgede yapılan yol çalışmaları, kent içi ulaşımın rahatlamasına da katkı sağlayacak. Şu an burada yaklaşık 27 aracımız çalışıyor. Amacımız en kısa zamanda yolumuzu tamamlayarak, hizmete açmak. Bu çalışmaların yapılmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.