21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Yeşilyurt Belediyesi, Eğitim Seminerlerine Büyük Önem Veriyor

Yeşilyurt Belediyesi, Eğitim Seminerlerine Büyük Önem Veriyor

1 yıllık süre içerisinde yapılanmasını tamamlayıp sistemini yerleştiren ve hizmet kalitesini her geçen gün biraz daha artırmayı hedefleyen Yeşilyurt Belediyesi, hizmetlerin halka ulaşmasında önemli görevler üstlenen personellerin eğitimine ciddi öncelik tanıyor.
30 Mart 2014’te yapılan Belediye seçimlerinden sonra hizmet alanı genişleyen Yeşilyurt Belediyesinin hizmet anlayışını daha kaliteli bir düzeye ulaştırmak için öncelikle yapılanmaya önem veren Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, birimlerdeki yapılanmayı tamamlayıp sistemi yerleştirdikten sonra kalite düzeyini yukarıya çekmek için 2016 yılını Kalite Yılı olarak belirledi.

Ramazan Bayramından önce Birim Müdürleriyle yaptığı Koordanisyon toplantısında üzerinde çalıştığı “ Yeşilyurt İlçesinin gelecek planlaması ve 2016 Kalite Yılı” düşüncesinin detaylarını Müdürlerle paylaşan ve bu hedef doğrultusunda çalışmaları yoğunlaştırarak devam edeceklerini ifade eden Başkan Polat, eğitimli ve donanımlı personel profilini çoğaltıp çözüm odaklı hizmet yaklaşımını geliştirmek amacıyla Eğitim Seminerlerine büyük önem veriyor.

Yeşilyurt Belediyesinin 2015 yılı Eğitim Seminerleri kapsamında “ 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Analitik, Bütçe Sınıflandırılması ve Taşınır Mal Yönetmeliği, Genel İhale Süreci, İhale Mevzuatında Yapılan Son Değişiklikler, 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu ve 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu” hakkında 5 gün sürecek olan bir seminer başladı.

Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda başlayan Seminere Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Başkan Yardımcılarından Haydar Şahin, Murat Türksoy, Muammer Zafer, Birim Müdürleri ve personeller katıldı.

İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin tarafından 4 gün boyunca verilecek olan Seminerlerde, Mali Yönetim, İhale Süreci ve belirtilen kanunlarda yapılan değişikliklere ilişkin Belediye personeli bilgilendirilecek.

BAŞKAN POLAT, “ 2016 YILINI KALİTE YILI OLARAK BELİRLEDİK “

Seminerin ilk gün toplantısına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2016 yılını Kalite yılı olarak belirlediklerini, hizmet kalitesini artırmak içinde eğitime öncelik verdiklerini söyledi.

Seminere katılanların Ramazan Bayramını kutlayarak söze başlayan Başkan Polat, “ Eğitim her şeyin başlangıcıdır, bizlerde Belediye olarak Bayramdan hemen sonra çalışmalarımıza Eğitim semineriyle başlamayı uygun gördük , bize yakışanda budur. Ramazan Bayramı öncesinde Birim Müdürlerimizle gerçekleştirdiğimiz Koordinasyon Toplantısında 2016 yılını Kalite Yılı olarak belirledik.2014 ve 2015 yıllarında genel yapılanmayı oluşturduk ve sistemi yerleştirdik ve artık 2016 yılı için detaylar ve teferruatlarla ilgili çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Gelecek yıllarla ilgili bir takım kararlar alırken, Bayram’ın hemen ertesinde eğitimle ilgili bir çalışmayla başlamak gerçekten çok güzel oldu. Bugün başlayan Eğitim Seminerinin hedeflediğimiz noktaya ulaşmamızda büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Yoğun programları içerisinde bize zaman çok kıymetli Tahir Tekin Hocamıza buraya kadar gelip bize zaman ayırdığı için çok teşekkür ediyorum. Kendisi eğitim dalında çok tecrübeli, uzmanlaşmış ve deneyimli bir isimdir. Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi ve Maski’den arkadaşlarımızda seminerimize katılacaklar. Malatya’lı Yöneticileri olarak böylesine önemli seminerlerden en yüksek derecede istifade edip yararlanırsak Malatya için büyük bir kazanım olacaktır “ dedi.

BAŞKAN POLAT, “ ALLAH’IN İLK EMRİ OKUDUR. BİZİMDE OKUYUP, ÖĞRENİP, SÜREKLİ KENDİMİZİ GELİŞTİRMEMİZ LAZIM “

Okumanın ve eğitimin insan hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Polat, “ Cenab-ı Allah, Alemlerin Efendisi Hz.Muhammed ( S.A.V. )’e Hira Dağında ilk emri okudur ancak neyi okuyacağını söylememiştir. Dini, Fenni İlimleri, tabiatı, insanlığı oku demedi ama orada bir detay verip “ Rabbinin adıyla oku “ dedi, buradaki önemli nokta Rabbi tanımak ve onu anlamaktır. Dünyanın temel felsefesinde, bizim yaradılışımızda, kendi doğamızda ve çevremizde baktığımız zaman bizi o detaya götürür. Allah ( c.c.) bizi bir denge ve güzellik üzerinde yarattı, hayatın anlamı budur. Bugün düzenlenen eğitim çalışmasının temelinde okumak vardır, okumakta beşikten mezara kadar gitmektedir, okumanın bittiği an insanın inişe geçtiği andır, kaç yaşında olursak olalım ölüme yakın olsakta okumaktan vazgeçmeyelim. Alemi, tabiatı ve insanlığı sürekli okumak ve öğrenmek gerekiyor “ dedi.

Eğitim seminerlerinin hizmet kalitesinin artmasına önemli katkılar sunduğuna dikkat çeken Başkan Polat, “ Halka hizmet ederken kaliteyi artırabilmemiz ve kaliteye ulaşmamız için öncelikle okumak ve öğrenmek gerekiyor.Bugün ki seminerde verilecek eğitimler bizim hizmet alanımızla alakalı olduğu için hepinizin bu çalışmalardan en üst derece istifade edeceğinize, seminere katılan her arkadaşımızın bilgilenmek ve öğrenmek için çaba harcayacağına inanıyorum.Belediye olarak bu heyecana ve ruha sahibiz. “ dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin ise, Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın talimatlarıyla 2016 yılını Kalite Yılı olarak belirledikleri için eğitim çalışmalarına ağırlık vereceklerini söyledi.

Seminere Eğitimci olarak katılan İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Tahir Tekin, gösterilen ilgiden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

Tahir Tekin, “ Yeşilyurt Belediyesi gerçekten çok güzel ve geniş katılımlı bir seminer düzenledi, Başkan Polat ve ekibine teşekkür ediyorum. Programın içeriği çok güzel hazırlanmış, eğitim çalışmasında arkadaşlarımıza öncelikle Temel Mali Bilgiler daha sonra Mali ve İhale mevzuatlarıyla ilgili bilgiler aktaracağız.Süreç içerisinde rol alan aktörlerin görev ve sorumluklarını anlatacağız.Artık birim düzeyinde bütçe ödeneği tahsis ettiğimiz için birim düzeyinde harcama yetkisi kullanıldığı için her birime mali bilgi ve kapasitenin oluşturulması gerekiyor, Tüm birimlerimizi yakından ilgilendiren bilgileri sizlerle paylaşacağız. Çok verimli ve güzel bir seminer döneminin geçeceğini düşünüyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.