TürkiyeSON - 01.03.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Yeşilyurt Belediyesi Hastane Bahçesinde İftar Çadırı

Yeşilyurt Belediyesi Hastane Bahçesinde İftar Çadırı
Reklam

Yeşilyurt Belediyesi, Yeni Devlet Hastanesi önünde İftar Çadırı kurdu. İlk İftarı Yeni Devlet

Hastanesinde yatan, hasta ve hasta yakınlarıyla yapmanın ayrı bir hazzı ve hissi içinde olduklarını ifade eden Başkan Polat, “Hastalarımıza acil şifalar, hasta yakınlarına ise sabırlar diliyorum. Bize bu iftarı vermeyi nasip ettiği için Rabbime hamdolsun” diye konuştu.

Yeni Devlet Hastanesi bahçesine kurulan İftar Çadırındaki ilk iftar yemeğine Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner ve Haydar Şahin, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekteri Necati Çobanoğlu, Yeşilyurt Müftüsü Mehmet Çınar, Yeşil Yurt İnşaat Genel Müdürü Selahaddin Üzmez, Yeşilyurt Belediyesi Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yeşilyurt Belediyesi organizasyonu, Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği,

katkılarıyla Ramazan ayı boyunca hasta yakınları, hastane çalışanları ve vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek olan İftar Çadırında ilk yemeği Kaymakam Babahanoğlu ile Başkan Polat dağıttı.

Reklam

 

POLAT, “RAMAZAN AYINA KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

 

Paylaştıkça artan, bereket ayı Ramazan Ayına kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, öncelikle Yeni Devlet Hastanesinde tedavi gören hastalara acil şifalar dilerken, hasta yakınlarına sabırlar diledi. Yeni Devlet Hastanesi önünde kurulan İftar Çadırından vatandaşlarla birlikte iftar yapmanın huzuru ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Allah’a yakınlaşma, mağfiret,

bereket ayı olan Ramazan Ayına bizi kavuşturduğu için Allah (c.c.) binlerce kez şükürler olsun. Rabbim orucumuzu ve ibadetlerimizi kabul etsin” dedi.

 

POLAT, “MEYDAN İFTARLARIMIZLA HEMŞERİLERİMİZLE İFTAR EDECEĞİZ”

 

Yeşilyurt Belediyesinin Ramazan Ayı etkinliklerine ilişkin bilgiler veren Belediye Başkanı Polat, “Paylaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı, mahalle sakinlerimizle birlikte aynı sofrada buluşmamıza imkân sağlayan Meydan İftarlarını bu yılda düzenleyeceğiz. Barış ve kardeşlik ayında binlerce kardeşimizle birlikte iftar sofralarına oturacağız. Melekbaba, Kiltepe, Çarmuzu, İlyas, Bentbaşı, Kaynarca, Özalper, Yeşiltepe, Şahnahan, Dilek ve Yavuz Selim Mahallelerinde vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluşup Ramazan Ayının heyecan ve coşkusunu birlikte yaşayacağız” dedi.

 

POLAT, “TERAVİH NAMAZINDA CAMİLERİMİZDE LOKMA TATLISI ve ŞERBET İKRAM EDECEĞİZ”

 

Ramazan ayı boyunca her gün farklı camilerde teravih namazında lokma tatlısı ve şerbet ikramı yapılacağını hatırlatan Başkan Polat, “Bugün ilk olarak Sıtmapınarı, Koyunoğlu ve İstasyon Camilerin yanı sıra Dilek Mahallesinde teravih namazında lokma tatlısı ve şerbet ikramı yapılacak. Ramazan ayı boyunca her gün farklı camilerimizde ikramlarımız devam edecek” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: