TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Yeşilyurt Belediyesi’nden bin kişiye sıcak çorba ikramı

Yeşilyurt Belediyesi’nden bin kişiye sıcak çorba ikramı

Yeni Devlet Hastanesi önünde Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan “İkram Çeşmesinde” hafta içi her gün bin kişiye sıcak çorba ikramı yapılıyor.

Yeşilyurt Belediyesi’nden bin kişiye sıcak çorba ikramı

Yeni Devlet Hastanesi önünde Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan “İkram Çeşmesinde” hafta içi her gün bin kişiye sıcak çorba ikramı yapılıyor.

Yeni Devlet Hastanesi önünde hizmete başlayan “İkram Çeşmesi”nde ilk çorba ikramını Başkanı Hacı Uğur Polat, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven, Yeni Devlet Hastanesi Baş Hekimi Erhan Berk birlikte yaptı. Yapılan ikram törenine Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AÇILIŞI YAPILDI

Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Belediyecilik anlamında yeni bir projeye daha imza attı. Yeşilyurt ilçe sınırlarında bulunan Yeni Malatya Devlet Hastanesi Poliklinikleri önüne kurulan “Çorba Çeşmesi ” ile artık hastalara ve hasta yakınlarına çorba ikram edilecek. Hafta İçi her sabah saat yedi’de başlayacak çorba ikramı, belirli bir sıcaklıkta muhafaza ediliyor. Çorbalar, vatandaşlara içilebilecek sıcaklıkta bardaklar ile Belediye personelleri tarafından ikram ediliyor. Her gün 1000 kişiye çorba ikram eden Yeşilyurt Belediyesi çorba bitinceye kadar ikramın devam edeceğini belirtti. Açılışta Konuşan Başkan Polat: ” Belediyecilik aslında yeni dönemle birlikte sosyal ve kültürel alanda çok daha hızlı ve yoğun bir çalışmayı gerektiriyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak bölgemiz içinde adım atmadığımız bir nokta, kapısını çalmadığımız bir ev, elini tutmadığımız bir hemşerimiz kalmayacaktır. Bütün hemşerilerimizle her noktada beraber olacağız.

POLAT, “ONLAR YEMEK YEMEYİ DÜŞÜNECEK BİR DURUMDA DEĞİL”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “İkramın aslında en doğru noktası hasta ve hasta yakınlarına yapılan ikramdır. Çünkü hasta ve hasta yakınları maddiyatın çok ötesinde ayrı sıkıntıları ve dertleri var. Onlar yemek yemeyi düşünecek bir durumda değildir. Çünkü tek düşünceleri, tek dertleri hastalarıdır. Bizlerde sabahları hasta yakını kardeşlerimize hastaneye gelirken karınca kararınca bir tas çorba nasıl ikram edebiliriz, algısıyla hareket ederek, bu projeyi gerçekleştirdik. Malatya’mıza Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven ise yaptığı değerlendirmede, “Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Belediyecilik alanında çok güzel işler yapıyor. Bu ikram çeşmeside bunlardan bir tanesidir. Belediye Başkanımız Haci Uğur Polat’a ve çalışma arkadaşlarına teşşekür ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi. Yaklaşık 1000 kişilik çorba dağıtımı kapasitesi ve yüz dereceye kadar sıcak kalabilme özelliğine sahip olan Çorba Çeşmesi, Yeşilyurt Belediyesi tarafından görevlendirilen iki personel tarafından hafta içi her gün hizmete sunulacak.turkiyeson.com.bülten

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.