27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Yeşilyurt’ta “Duvar Bahçe” Uygulaması

Yeşilyurt’ta “Duvar Bahçe” Uygulaması

MALATYA’DA İLK UYGULAMA ÇIRMIKTI GİRİŞİNDEKİ DUVARLAR OLDU, DUVARLAR ÇİÇEK AÇTI

 

Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Dikey Bahçe Uygulamasıyla yol duvarlarını çiçeklendiriyor. İlk olarak Çırmıktı’nın girişindeki yol güzergâhında başlatılan çalışmayla duvarlar çiçeklerle süslenerek “duvar bahçe” görünümüne kavuşturuldu. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Duvar Bahçe” çalışmasının ilk kez uygulandığı Çırmıktı’nın girişinde incelemelerde bulunarak, Park ve Bahçeler Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Güner’den bilgi aldı.

 

BAŞKAN POLAT, “MALATYA’DA İLK KEZ UYGULANIYOR”

 

Yeşilyurt’un adına yakışan yeşillendirme çalışmalarını önem verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yeşilyurt İlçemizin doğal güzelliklerini anlatmaya gerek yok. Malatya’nın adeta akciğeri olan ilçemizin yeşil alanlarının korunması ve daha fazla yeşillenmesini sağlayacak çalışmaları hayata geçirmek adına gayret ediyoruz. Bu kapsamda ilçemizin her bölgesindeki çiçeklendirme çalışmaları aralıksız devam ederken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz Malatya’da ilk kez “Dikey Bahçe” projesini uygulamaya başladı. İlk olarak Çırmıktı’nın girişinde başlatılan çalışmayla yol duvarlarına saksılar içinde canlı çiçekler yerleştirildi. Metal akşamların içerisine konulan çiçeklerimizin sulaması belli periyotlar halinde yapılmaktadır. Yol kenarlarındaki duvarlarımız artık daha renkli olacak, gerçekten çok güzel bir görüntü ortaya çıktı. Yolumuz bambaşka bir güzelliğe kavuştu. Bu uygulamayı ilçe genelinde yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Projede emeği geçen tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum“ dedi.

 

BAŞKAN POLAT, “ÖNCELİĞİMİZ; KENT ESTETİĞİNE DEĞER KATACAK HİZMETLER”

 

Yeşilyurt Belediyesinin kent estetiğine değer katacak hizmetlere öncelik verdiğini hatırlatan Başkan Polat, “Duvar Bahçe” uygulamasının hem kentin, hem de ilçenin estetik yapısına büyük değer kazandıracağını ifade etti. Başkan Polat, “Malatya’da ilk kez Yeşilyurt İlçesinde uygulanan bu çalışma ile ilgili olarak vatandaşlarımızdan çok güzel tepkiler aldık. Bizim amacımız kentimizin estetik yapısına değer katacak hizmetleri hayata geçirmektir. Halkımızdan ricamız; yeşil alanları ve yeşili artıracak şekilde uygulanan projelere sahip çıkmalarıdır. Duvar Bahçe uygulamasında saksılar içinde yer alan çiçeklerimiz büyüdüğü zaman yol duvarlarımız adeta tablo görüntüsüne ulaşacak ve ilçemizin görüntüsüne farklılık kazandırmış olacağız. Bu farklılığı korumak sadece bizim değil, tüm hemşerilerimizin önceliği olmalıdır” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.