TürkiyeSON - 04.12.2023 -

YEŞİLYURT’TA ‘KAYIP HAYATLAR’OYUNU TAM NOT ALDI

YEŞİLYURT’TA ‘KAYIP HAYATLAR’OYUNU TAM NOT ALDI

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olan Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu’nun, Açık Hava Sahnesi’nde oynadığı “Kayıp Hayatlar” adlı oyun büyük ilgi gördü.

 

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Abdullah Gül Parkı içerisinde bulunan tiyatro sahnesi bakım-onarım ve tadilat çalışmalarından sonra baştan aşağıya değiştirilerek, açık hava sahnesine dönüştürülmüştü. Ünlü Sanatçı Ahmet Yenilmez tarafından sergilenen “Çanakkale Kınalı Kuzular” adlı oyun ile kapılarını sanatseverlere açan Açık Hava Sahnesi’nde her hafta çarşamba ve cuma günleri eski Yeşilçam filmleri gösterilip nostaljik anlar yaşatılırken, cumartesi günleri ise Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından çeşitli oyunlar sahneleniyor. Son dönemlerde yoğunlaşan terör saldırılarından dolayı oyun planlamasında değişiklik yaparak komedi türünde oyunlar yerine duygusal yönü ağır basan oyunlara öncelik veren Tiyatro Grubu’nun hem seçtiği oyunlar hem de genç tiyatrocuların sahne performansları takdir topluyor. Cumartesi günü saat 20.30’da Açık Hava Sahnesi’nde sanatseverlerin ücretsiz izlediği “Kayıp Hayatlar” adlı oyunda uyuşturucu bağımlılığı, aile içi şiddet ve iletişimsizlik ele alındı. Mehmet Tekkanat’ın kaleme aldığı, Ömer Konakçı’nın yönetmenliğini yaptığı oyunda duygusal anlar yaşanırken, seçilen konuyu izleyiciye etkili bir sahne performansıyla aktaran genç tiyatrocular oyun bitiminde ayakta alkışlandı.


Genç tiyatrocularla birlikte oyun sonunda izleyicileri selamlayan Yönetmen Ömer Konakçı, sanata verdiği desteklerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve ekibine teşekkür etti. Yapılan yenileme çalışmalarından sonra modern bir görüntüye kavuşan Açık Hava Sahnesi’nde daha iyi şartlarda sanatsal çalışmalar yaptıklarını ifade eden Konakçı, “Açık Hava Sahnesi’nin yeniden faaliyete geçmesinde büyük emeği bulunan ve bize bu imkanları sağlayan Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a tüm sanatseverler adına teşekkür ediyorum. Bugün aslında komedi türünde bir oyun ortaya koyacaktık ancak terör saldırılarında hayatını kaybeden vatan evlatlarının acısı yüreğimizde yankılandığı bir dönemde dram oynamak istedik. Mehmet Tekkanat’ın kaleme aldığı, uyuşturucu bağımlılığı ve aile içi şiddetin ele alındığı oyunda başarılı bir performans sergileyerek, verilmek istenen mesajı tam anlamıyla anlatan genç arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyorum. Bizi bu oyunda yalnız bırakmayan ve destekleyen izleyicilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: