16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Yeşilyurt’un tahmini bütçesi: 114 milyon

Yeşilyurt’un tahmini bütçesi: 114 milyon

Yeşilyurt Belediyesi 2015 Mali Yılı Bütçesi, oy birliği ile kabul edildi. 2015 Mali Yılı Yeşilyurt Belediyesi Bütçesi, 114 milyon 486 bin TL olarak tahmin ediliyor.yesilyurtun_tahmini_butcesi_114_milyon_h7987
Yeşilyurt Belediyesi Meclisi dün olağanüstü toplandı. Toplantı Belediye Başkanı Hacı Uğru Polat’ın başkanlığında yapıldı ve gündemin tek maddesi olan 2015 Mali Yılı Belediye Bütçesi, Ücret Tarifesi ve Performans Programı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşüldü. Toplantı öncesi bir konuşma yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Ankara ile yaptığımız görüşmelerde ilgililer, bu bütçe kararının mutlaka kasım ayına bırakılmayarak, bu ay meclisten geçmesi gerektiğini ifade ettiler. Bu nedenle olağanüstü toplandık” dedi.
OY BİRLİĞİYLE KABUL

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 2015 Mali Yılı Belediye Bütçesi, Ücret Tarifesi ve Performans Programı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesinin oylamasına geçildi. Gündemin birinci maddesi olan karar özetinin okunmasının ardından 1 Ekim 2014 tarihinde yapılan toplantının karar özeti oylamaya sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi. Bütçe Kararnamesi de oylamaya sunulup oy birliği ile kabul edildikten sonra Plan Bütçe Komisyon Başkanı, 2015 Yılı Mali Bütçe Tasarı Raporu ve Performans Programını okudu.

114 milyon 486 bin TL gelir ve aynı miktarda giderden oluşan 2015 Mali Yılı Yeşilyurt Belediyesi Bütçesi, oylamaya sunulup kabul edildi. Gider Bütçesi de ekonomik sınıflandırmaya göre oylamaya sunulup oy birliği ile kabul edildikten sonra 2015 Yılı Mali Bütçesi Belediye Ücret Tarifesi ve Performans Programı da oylamaya sunulup, oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda ayrıca Kasım Ayı Toplantısı’nın 05.11.2014 tarihinde saat 14.00’da yapılmasına karar verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.