TürkiyeSON - 29.02.2024 -

Yetmedimi Kemal Bey

Yetmedimi Kemal Bey

Mavi Marmara olayından sonra İsrail’e demediğini bırakmadı şimdi diyor ki ‘İsrail’e ihtiyacımız var’. Bu bir teslimiyet, bir mahkumiyetin ifadesidir. Şimdi şu soruyu kendine soracaksınız; 21. yüzyılın Türkiye’si neden İsrail’e muhtaç hale geldi ve kim getirdi?sen getirdin

Kemal Kılıçdaroğlu, 2015 Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekili iken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın 10 Mayıs 2010 tarihindeki istifasının ardından yaptığı açıklamada parti olağan kurultayında aday olmayacağını belirtse de daha sonra 17 Mayıs 2010 tarihinde CHP Grup Başkanvekilliği’nden istifa ederek kurultayda aday olacağını açıklamıştır.

22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan 33. Olağan CHP Kurultayı’nda, 1249 delegeden 1200’ünün imzasını alarak  ve tek aday olarak girdiği kurultayda geçerli 1189 oyun tamamını alarak CHP’nin 7. genel başkanı olmuştur 5 YILDA 6. SEÇİM YENİLGİSİ 1 Kasım’da CHP, AKP karşısında Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminde girdiği 6. seçimi de kaybetti.

Kılıçdaroğlu 22 Mayıs 2010’da CHP Genel başkanı seçildikten sonra, AKP karşısındaki ilk yenilgisini 12 Eylül 2010’da yapılan Anayasa referandumunda almıştı. Referandum AKP’nin istediği gibi sonuçlanmış ve yüksek yargı organlarına Fettullah Gülen Cemaati hakim olmuştu. Ardından 12 Haziran 2011 Genel Seçimini de kaybeden Kılıçdaroğlu, 30 Mart 2014 genel seçiminden de yenilgi ile çıkmış, elindeki Büyükşehirlerden Mersin’i MHP’ye, Antalya’yı da AKP’ye kaptırmıştı.

10 Ağustos 2014’te yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde de CHP ve MHP’nin “Çatı adayı” Ekmeleddin İnsanoğlu, yenilmiş ve Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilmişti. Kılıçdaroğlu yönetiminde 7 Haziran 2015’te yapılan seçimde de CHP, iktidar partisinin oy kaybetmesine rağmen oylarını artıramadı.

Sızler getırdınız dönün bi arkanıza bakın bide devamlı oturduğunuz koltuğa zaten muhalefet liderlerin tek derdi KOLTUK şahı siz eskiden ATATÜRK’ÜN partisi idiniz solcuyuz diyordunuz, sosyal demokrattınız, şimdi kimi vekilleriniz bölücü örgüte yakın konuşuyor, kimi dine karşı konuşuyor, kimi diyor artık CHP alevi partisi kimliğinizi kaybettiniz, birde ne hikmetse işçileri savunursunuz ama yönetiminizde bir işçi yok ALLAHA şükür hepsi varlıklı vekilleri yönetime alısınız sendika başkanını vekil yapacağına o sendikaya bağlı bir işçiyi hiç aday gösterme cabanız oldumu.

Siz artık CHP genel başkanlığı bırakın yapacak o kadar CHP li var bakın o kadar seçim kaybettiniz onu tabanınıza anlatın halka anlatın takılmışsınız Ak parti arkasına neden böyle dediler bırak koltuğu partiyi iktidara getirecek kadrolar kurulsun artık, birde bölücü örgüte sempati ile yaklaşan vekillerden CHP uzak tutun şu an il kongreleri yapışınız hakikaten takip ediyormu.

CHP’ye gönül verenler genel merkeze yakın üst kurul olsun ister seçimlerde başarılı olmuş yönetim ister başarısız öncelik Kılıçdaroğluna oy verecek üst kurul örnek mi, Malatya bakın 1 kasım seçimlerinden 7 haziran seçimi ve bir referandum hangisinde zafer var yok

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.