TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Yıldırım 2015 seferberlik tatbikatı Malatya’da yapılıyor

Yıldırım 2015 seferberlik tatbikatı Malatya’da yapılıyor

Bakanlar Kurulu kararınca, Milli Savunma Bakanlığı’nın ‘Yıldırım 2015 Seferberlik Tatbikatı’ Malatya’da yapılıyor.
9825567. Ana Jet Üssü Komutanlığı’nca 11-13 Mayıs 2015 tarihinde icra edilen tatbikat, Yakınca Mahallesi eski Tekel depoları AFAD Lojistik Depo önünde düzenlenen törenle başladı. Törene Vali Yardımcısı Latif Memiş, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hamza Demiralp ve askeri yetkililer katıldı.

 
Milli duyguları uyandırmak adına gerçekleştirilen tatbikat, ordunun emrine verilen sivil araçların muayeneleriyle başladı. Araçlar görevlilerce tek tek muayeneden geçirilerek askeriyenin emrine alınırken, daha sonra konvoy eşliğinde şehir turu attıktan sonra toplanma yeri olan 7. Ana Jet Üssü Komutanlığı’na gitti. 3 gün sürecek olan tatbikata Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere kuvvet komutanlıklarından da temsilciler katıldı.

 
Seferberlik Tatbikatı ile seferberlik ve savaş hallerinde ya da savaşı gerektirebilecek bir durumun baş gösterdiği gerginlik ve buhran dönemlerinde birliğe gelecek araçların birlik içinde ikmal, iaşe kullanım ve diğer hususlarda oluşturabileceği sorunların tespit edilmesi amaçlanıyor. Tatbikatta ayrıca, askeri ve sivil makamlarla kurum ve kuruluşların yapması gereken faaliyetlerin denenmesi ve noksanlıkların giderilmesi de amaçlanıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: