25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

YİNE SINAV, YİNE SKANDAL, ÖĞRENCİ YİNE MAĞDUR!

YİNE SINAV, YİNE SKANDAL, ÖĞRENCİ YİNE MAĞDUR!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği ve on binlerce öğrencinin girdiği Açıköğretim Kurumları 2018 2. Dönem sınavları bugün gerçekleştirildi.  Ancak her sınavda olduğu gibi bu sınavda da MEB her şeyi yine eline yüzüne bulaştırmıştır.

Öğrenciler, cevap kağıdında (optik okuyucu) girecekleri derslerin isimlerini bulamadığı için işaretleme yapamamış ve eksik derslerden sınava girmiştir. Bu yanlış nedeniyle devlet zarara uğratıldığı gibi, en önemli zarar devlete güvenerek sınava giren gençlerimize dokunmaktadır. Bunun temel sorumlusu iş başına getirilen liyakatsiz ve yeteneksiz yöneticiler ve onları işbaşına getiren AKP iktidarıdır.  Bilgisiz, deneyimsiz ve beceriksiz AKP kadrolarınca, Cumhuriyet’in kurumları adım adım bu tür yanlış uygulamalarla yıpratılmakta, kamuoyu önünde güvenirliklerini yitirmektedir. En kısa sürede eksik derslerden tekrar merkezi sınav yapılmasını, bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için sorumluların derhal istifa etmesini istiyoruz. Eğitim-İş olarak konuyu titizlikle takip edeceğimizi ve gerekirse yasal yollara başvuracağımızı kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.