25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Yok, böyle bir şey!

Yok, böyle bir şey!

14 Aralık operasyonlarının ardından basının sesini kısma gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını dile getiren AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, operasyon yapılan TV ve gazete için, “Bunların şu anda yaptıkları yayınlara bakıyorsunuz kışkırtıcı içerikli, sosyal medyadaki paylaşımlarına bakıyorsunuz belden aşağı saldırılar. Her şeyi yapacaksınız ama yargı bununla ilgili bir şey yapmayacak. Yok, böyle bir şey” dedi.

28 SUBAT SORUSTURMASI
Pazar sabahı başlatılan 14 Aralık Operasyonu kapsamında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, STV Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 31 isim gözaltına alınmıştı. Her ortam da Paralel yapıya yönelik sert eleştirileri ile bilinen AK Partili Mustafa Şahin, BUSABAH gazetesine konuşarak operasyonla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Milletvekili Mustafa Şahin, hiç kimseyi durup dururken gözaltına alınmasının asla mümkün olmadığını söyledi.

 

DEMOKRATİK HAKLARI İNSANLARIMIZ ZATEN KULLANIYOR”

Basının sesini kısma gibi bir lükslerinin olmadığını dile getiren Milletvekili Şahin, “Bunların şu anda yaptıkları yayınlara bakıyorsunuz kışkırtıcı içerikli, sosyal medyadaki paylaşımlarına bakıyorsunuz belden aşağı saldırılar, hakaretlere, küfürler. Her şeyi yapacaksınız ama yargı bununla ilgili bir şey yapmayacak. Yok, böyle bir şey! Hiçbir demokratik ülkede olmayan hakkı Türkiye’de kullanma gibi bir lüksümüz zaten yok. Demokratik ülkelerde var olan haklar neyse bu hakları zaten bütün insanlarımız kullanıyorlar. Bugüne kadar basının sesini kısma gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor ama maalesef bu adamların yapmış oldukları şeyler 17 ve 25 Aralık’taki darbe girişimiyle beraber devlete paralel oldukları gibi dine de paralel bir yapı oluşturma gayreti içersinde olmuşlar” ifadelerini kullandı.

“BUNLARI DA KAYBETTİLER”

Vatandaşların saf ve temiz duygularının istismar edildiğini belirten Milletvekili Şahin, “Saf, temiz, masum insanlarımızın duygularını tamamen alt üst etmişler. Devlete paralel bir yapının yanında yıkıma neden olan yapı ise dine paralel bir yapıyı oluşturmaya çalışmaları. Bunu nerden çıkarıyor diyeceksiniz, bugüne kadar dine ait olmayan, bir dinin gerekliliklerini Cenab-ı Allah’ın kitabında açık ve net bir şekilde yasaklanan bazı hükümleri bu adamlar meşru bir hale getirdiler, dinler arası diyalog vasıtasıyla. Yaptıkları tahribat yalnız devlete karşı değil, inancımıza karşı da yaptılar. Asıl önemli olan şey vatandaşlarımızın saf ve temiz duygularını bugüne kadar istismar ettiler. Vatandaşlarımızın da o güven duygularını bugüne kadar genellikle mütedeyyin insanlar kullandıkları güçleri nispetinde sadaka, zekat, kurbanlarını içten verirken maalesef bunlar vatandaşlarımızın o duygularını istismar ettiler. Ve bunları da kaybettiler” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.