TürkiyeSON - 19.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Yolun Sonu

Yolun Sonu
Reklam

MHP’nin eski il başkanlarından Ümit Sarıtaşlı Bunlardan birisi de Ümit Sarıtaşlı… 1997 yılında MHP MYK üyesi olan Ümit Sarıtaşlı, bu görevini kesintisiz 3 yıl sürdürdü. 2007 yılında da MHP listesinin Tokat Milletvekili ikinci sıra adayıydı. Sarıtaşlı’nın, söz konusu paylaşımı şöyle: “Ülkücü davasının adamıdır, lider sonradan olmaz, lider doğulur. El etek öptürmeyle lider olunmaz. Sene 2005, il başkanıyım. Kızılcahamam’da iki günlük toplantıda genel başkan (Devlet Bahçeli) il Başkanlarıyla tek tek özel görüşüyor. Ben de 2.sırada giriyorum ve başlıyoruz genel sohbete. Ümit Özdağ’ı soruyor bana, ben de ‘Aday olsun, engellemeyin’ diyorum. Bana hiddetle ‘Sen tanıyormusun da konuşuyorsun! O bir CIA ve MOSSAD ajanıdır’ diyor.”

Şefkat Çetin kayıp Kendisi de ülkücü kökenli olan Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Naci Bostancı, Bahçeli’nin seçim gecesi söylediklerini “soylu ama yanıltıcı” bir tutum olarak değerlendiriyor: “Kişilerin becerisine, talihine, ihanetine vs. dönük eleştiri spekülasyonları MHP’yi bulunduğu yerden bir adım öteye götürmeyecektir” diyor, ama ülkücü hareket hala tartışmaları şahıslar üzerinden yapmayı sürdürüyor. En çok merak edilen konuysa, Bahçeli’nin sağ kolu durumundaki Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin’in nerede olduğu. Seçimlerden kısa bir süre sonra ortadan kaybolan Çetin’e Bahçeli’nin de günlerce ulaşamadığı iddia edilmişti. MHP teşkilatını en iyi bilen kişi olan Çetin’in Genç Parti’ye geçeceği yolundaki söylentiler de boş çıkmıştı. Görüştüğümüz ülkücüler Çetin’in siyaseti bıraktığını, ticaretle uğraştığını söylüyor. Ülkücü hareketi en yakından izleyen gazetecilerden Kemal Can ise Şefkat Çetin olayını şöyle yorumluyor: “Çetin, Türkeş tarafından kenara itildiklerinde de bir süreliğine meydandan çekilmişti, daha sonra tekrar döndü. Dolayısıyla Çetin’in çekilmesinin ne kadar sahici olduğu biraz tartışma götürür. Ancak, Bahçeli döneminde parti politikasının ‘içe ilişkin ve içten gelen’ eleştirilerinin odağında Çetin’in olması ve Bahçeli’nin biraz da bilinçli olarak bunu beslemesi, bu çekilmeyi ‘normal’ hale getiriyor. Ancak bu günah keçiliğinin ne kadar gönüllü, ne kadar zorunlu olduğu, kongre süreci ve sonrasında Bahçeli’nin takınacağı tavırdan anlaşılacak. Eğer Bahçeli Çetin’in tasfiyesini süreklileştirerek kongre yarışına girer ve kazanması durumunda da bu tavrı sürdürürse; Türkeş sonrasında Bahçeli’yi iktidar yapan ve zaten dağılmış olan koalisyonun önemli bir değişimi anlamına gelir. Yok eğer tersi gerçekleşirse, Çetin’in taktik bir çekilme içinde olduğunu söylemek doğru olacaktır. Yine de, sahiden çekilmiş olma olasılığı da belki vardır.”

birisi genel başkan adayı ve genel merkez tarafından özellikle ümit gözdağın CIA mossad ajanı olduğunu teşkilatlara Şevkat Çetin emriyle gidiyor 2002 bıraktığı zamanda genel başkan yardımcılığını kendine yakın olanı kendi koltuğuna oturtmuştur biride genel merkezi elinde tutuyor öyle bir zaman oluyor ki mossad CIA ajanı gelip MHP de genel başkan yardımcısı oluyor O zaman bu MHP’yi yönetenler de belli oluyor şu an Şevkat beyin ülkücüleri bir birine kırdırması kadar normal bişey yok bilenler susuyor korkmasınlar konuşsunlar nasıl olsa MHP ülkücüler deil CIA mossad yöneti bu söz genel başkanın sözü Kapatın MHP’yi Komple Bitsin Uğraşınız Vesselam

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: