TürkiyeSON - 20.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Yorumsuz!

Yorumsuz!
Reklam

3

MHP ve Ülkücü geleneği bilmeyen hanımefendinin biri çıkmış MHP Genel Başkan adaylığına heveslenerek diyor ki: ”Ya başbakan olacağım ya da babaanne. Onu destekleyenlerde “İktidarrrr isteriz, iktidarrrr” diyerek destek veriyor. 1 Kasım’da milletvekili adayı yapılmadı diye seçim sürecinde evinden dışarıya çıkmadı.

Seçim çalışması için çağrıldığı yerlere gitmedi. Oy kullandığı, kullandı ise MHP’ye oy verdiği dahi şüpheli… Ama şimdi ”Ya başbakan olacağım ya da babaanne” diyor. Genel başkan evinden (Balgat’tan) çıktı mı? Hoca cemaat meselesi sizin anlayacağınız. Bu 2004 Osmaniye mahalli seçim sonuçları AKP 38.272 MHP 34.666 Galiba MHP genel başkanı devlet bahçeli. Eeeeee tanınan bir siyasetçi.

Üstelik (galiba) Osmaniyeli!!!! Bu sonuçla halen genel başkan! !!! İstanbul seçimlerini diline kalemine dolayanlar Osmaniye’deki seçim sonuçlarını utandıkları için mi görmezden geliyorlar? Bu durumda konuşma size yakışmaz değil mi? Koskoca bilge lider kendi memleketinde kaybetmiş ne denir! O bilge lider. kaybedince ses çıkmaz değil mi? Eleştirilemez bile… Aynı bilge lider yine Osmaniye’de 1 Kasım seçimlerinde ikinci oldu. Eeeeee tanınmış lider kendileri. Niçin böyle oldu? Kem küm… Ama olsun o Türkmen beyi olur o kadar kayıp. “17,07Aldığı oy 2004 sonuçları %10,45 %6,72” Yani MHP 2004 seçimlerinde her yerde oy kaybetmiş sadece İstanbul’da değil. … Madem sayın Akşener o seçimlerde kötü bir sonuç aldı. Kabul. Bu durumdan bilge lideri hoşnut olmuş ki hanimefendi milletvekili meclis başkan vekil yapılmış. Neyse? Acaba yazar sayın Akşener’in oy kullanırken yanında mıydı? Veya Sayın Akşener oy verdi mi vermedi mi bilemem.

Kendileri uygun görürse açıklar. Ama bakın çalışmadılar derseniz gülünür size. Ne yani bilge liderim gecesini gündüzüne kattı öyleyse? Sahi genel başkan 1 Kasım seçimlerinde Balgat’tan kaç defa çıktı? Anadolu köy köy kasaba kasaba ilçe ilçe il il gezildi. Millete bu geziler ile MHP’nin planları projeleri tek tek anlatıldı öyle mi? Ama hakkını teslim etmek gerek iki tv proğramı ile iki miting yaparak seçimlerde muhteşem bir performans sergiledi devlet beyimiz.

Biraz uzun tuttu tv programını sunan hanımefendi.bilge lider sıkıldı Eeee olacak o kadar değil mi? Çünkü o bilge lider her seçimi kaybetme hakkına sahip. Her kaybetme sonunda bahane hazır. MHP üzerinde oyunlar oynanıyor. MHP’ne kumpaslar kuruluyor. Bakın bunlar doğru.

En büyük kumpası ve oyunu genel merkezde ikamet edenler kurdu yıllarca MHP’ne… Bilge lider ne yaptı bu oyunlara karşı? Koskoca bir hiç. Kimse başarısızlığa kılıf aramasın. Başaramadı olmadı kan uyuşmadı demek bu kadar zor mu? Hanımefendi evinden aday yapılmadı diye çıkmamış. İyi de bilge lider genel başkan olduğu halde Balgat’tan çıkmadı. .. Madem ki MHP ve Ülkücü gelenekten bahsediliyor biraz da adaletli olun. Genel başkan da şunları yanlış yaptı deyin. Korkmayın çarpılmazsınız. .. Kusura bakmasın kimse.Şimdi ülkücü geleneği bilen bir bilge lider ne yapmış? Sahi hangi hamleyi yaptı seçim için. (Haaaa Allah var ülkücülük diye birşey bırakmadı.

Bu hariç.) Değişim diyenler niye hükümet kurmadı ilkesinden ülküsünden niye taviz vermedi demiyor. 7 Haziran’da daha resmi sonuçlar ortada yokken o muhteşem bilgece jest hareketi ile “erken seçimse erken seçim” derken neyi düşündü kimi kurtardı bunu merak ediyoruz. o efelenme neydi öyle? Bunlar basit sotular. Bir de su kenan evren vakfına ödenek bulup Türk kurultayına bulunmaması var.

Sonra bizzat bilgece imzalanmış ikiz yasalar var. Rahşan affında üç beş çabulcu sözü var… Harcanan o kadar ülkücü var. Bunların tamamı disiplinsiz geleneksiz idealsiz ülküsüz ilkesiz olamaz. Var oğlu var… En iyisi bilge lidere daha fazla zarar vermemek adına başka kişilerle uğramış olmak için uğraşmayın. ..

Doğan AY

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar Metin Hoca dedi ki:

    Genç ve enejik arkadaşlara fırsat verilsin

  2. Avatar Metin Hoca dedi ki:

    İktidar olmak sorumluluk ister, emek ister, Özel hayata bile zaman kalmaz. O zaman dizi izlemeye dahi vakit bulamayız. Bir dönem milletvekili seçilenler bir dahaki seçimde 2 alt sıradan aday olsa çalışıp çalışmadığı belli olur. Şöyle rahatımız iyi.Kameralar önünde uzuuun ve etkisiz konuşmalar yapıp, içeri girince tam aksi yönde oy kullanıyoruz. Ben sayın genel Başkanı yakın çevresinin danışmanlarının bilerek yorduklarını ve onu olumsuz göstermeye çalıştıklarına inanıyorum.. Mesela gurup konuşmalarında illa Genel Başkan konuşacak diye bir kural varsa 10 dakika etkili konuşur. Uzun bölümü hatip arkadaşlar okuyabilir. Her konuşma bir tez konusu ama uzun ve yorucu olduğu için akılda kalmıyor..Her Salı bir konu kafi..Çok aktif arkadaşlar var onlara söz verilebilir…B

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: