TürkiyeSON - 29.01.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Yukarı ve Aşağı Karagöz Mahallerinin Yolu Genişletiliyor

Yukarı ve Aşağı Karagöz Mahallerinin Yolu Genişletiliyor

Yukarı ve Aşağı Karagöz Mahallerinin Yolu Genişletiliyor

Büyükşehir 4 metrelik yolu 8 metre genişliğine çıkarıyor

Yukarı ve Aşağı Karagöz Mahallerinin Yolu Genişletiliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Yukarı Karagöz ile Aşağı Karagöz Mahallerinin ulaşımını sağlayan yolda genişletme çalışmaları yapıyor.

İlkbahar aylarında aynı bölgede Üçkaya, Zendin mahallelerinin yolunu genişleten Büyükşehir Belediyesi, bölgenin yüksek olması ve kış aylarında geçit vermemesi nedeniyle çalışmalarını kış ayı gelmeden bitirmeyi hedefliyor.

8.5 kilometre uzunluğundaki yolun 4 kilometresinde genişletme çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, 4 metre genişliğindeki yolu 8 metre genişliğine çıkarıyor.

Yolda keskin viraj düzeltmeleri yapan Büyükşehir Belediyesi yolu daha güvenli hale gelmesi için yer yer perde duvar örme işide yapıyor. İlk etapta 450 metrelik perde duvar örme işi yaptı.

Mahallelerinde yapılan yol genişletme çalışmalarından memnun olduklarını belirten bölge sakinleri, Malatya şehir merkezine yakın olmalarına rağmen sağlıklı bir ulaşıma sahip olmadıklarını, Malatya Büyükşehir Belediyesinin iki mahallenin en önemli sorununu çözmeye çalıştığını söylediler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden mahalle sakinleri, “Yolumuz kış aylarında geçit vermiyordu. Hem çok dardı hemde güvenli değildi. Büyükşehir Belediyemiz bu dönem bu sorunu ortadan kaldırmak için büyük emek harcadı. Çalışmaların yarısı bitti. Perde duvar örülüyor. Keskin virajlar düzeltildi. Bu kış yolumuz bizleri fazla yormayacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: