TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Zabıta’dan Çevre Duyarlılığı

Zabıta’dan Çevre Duyarlılığı

Nefes alan bir Elazığ için doğaya ve yeşile her daim değer veren Elazığ Belediyesi, bu hassasiyetini Dünya Ormancılık günü ve Orman Haftası’nda da bir kez daha gösterdi.

18-26 Mart tarihlerinde kutlanan Orman Haftası münasebetiyle Hilalkent ağaçlandırma alanında çok sayıda çam fidanı dikerek toplumda yeşil hassasiyeti ve farkındalık yaratmaya çalışan Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanları, hem insan vücuduna hem ülke ekonomisine katkı sağlayan ormanlarımızı çoğaltmak adına anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Fidan dikim etkinliğinde yaptığı açıklamada Türkiye’deki yeşil örtüyü daha yoğun kılmak ve genç nesillere ağacın değerini anlatmak için orman haftasının bir fırsat olduğunu söyleyen Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Selim Karakaya, doğanın bizlere dedelerimizden miras torunlarımızdan ise emanet olduğunu, bu açıdan değerini çok iyi anlamamız gerektiğini belirtti. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” diye buyurduğunu ifade eden Karakaya, “Bu açıdan bizler de Elazığ Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmenin çabasını veriyoruz ” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: