16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Zabıtaya Hizmet İçi Eğitim

Zabıtaya Hizmet İçi Eğitim

Yeşilyurt Belediyesi, eğitim seminerlerine devam ediyor. İlçe sınırları içerisinde vatandaşların huzur, güven ve sağlığı konusunda denetimler yapan Zabıta Müdürlüğü personeline yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.

ftuYeşilyurt Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından Mahmut Çalık Eğitim Kampüsü Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir, Halkla İlişkiler, iletişim, Beden Dili, Zabıta yönetmeliği, Zabıta disiplini, Kılık-Kıyafet konularında bilgi verdi.
Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürü İbrahim Bingül ve 26 personelin katılımıyla gerçekleştirilen seminerin ardından katılımcılara sertifika verildi.

Yeşilyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Haydar Şahin yaptığı konuşmada, belediyelerin öncelikli görevinin insana hizmet olduğunu, bu hizmetin ulaşmasını sağlayan personellerin bilgili, deneyimli ve mevzuatlara hakim olmasına önem verdiklerini söyledi. Zabıta Müdürlüğünde görevli personellerin halkla sürekli iç içe olduğunu ifade eden Şahin, “2016 yılını kalite yılı olarak belirleyen Yeşilyurt Belediyesi olarak hizmetlerin halka ulaşmasında aktif rol oynayan personellerimizin eğitimine önem veriyoruz. Kaliteye ulaşmanın eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz ve buna göre eğitim programları düzenliyoruz. Zabıta memurlarımız gün boyu vatandaşlarımızla sürekli karşı karşıyadır, düzenlediğimiz bu seminerde personellerimize yönetmelik ve mevzuatlar başta olmak üzere iletişim, beden dili, kılık ve kıyafet konularında dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin bilgilendirme yapıldı. Kendi alanında deneyimli, birçok şehirde başarılı hizmetlerde bulunmuş Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir’i burada ağırlamaktan çok mutlu olduk, kendisine çok teşekkür ederim” dedi.

“DÜNYA BU MESLEĞİ BİZDEN ÖĞRENMİŞTİR”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir ise, eğitime her zaman öncelik tanıyan Yeşilyurt Belediyesine teşekkür etti. Zabıta personeline yönelik verdiği seminerin çok güzel bir ortamda gerçekleştiğini ifade eden Demir, “Zabıtalık kutsal bir meslektir, İslam tarihine baktığımız zaman ilk kez Hz. Ömer döneminde başlayıp daha sonra çeşitli isimlerle günümüze kadar ulaşan çok kıymetli bir meslek dalı olarak görülmektedir. Dünya bu mesleği aslında bizden öğrenmiştir, çeşitli ülkelerde şehir polisi, federal polis, polis olarak bu görevleri ifa eden birimler vardır, ancak bunların temeli zabıtalıktır. Eğitim çalışmalarına her zaman önem veren Yeşilyurt Belediyesi bugün bizleri zabıta personeliyle buluşturdu, biz de edindiğimiz deneyimleri ve birikimlerimizi personellerle paylaştık, güzel bir atmosferde geçen seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat ve Başkan Yardımcılarımız başta olmak müdürlerimize ve katılan personele teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.