19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Zalimliğin özgürlüğü olmaz…

Zalimliğin özgürlüğü olmaz…

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz ülkede toplumsal gerilimin oluşturulmaya çalışıldığını ifade ederek, Cumhuriyet gazetesini aklıselim davranmaya davet etti.

ghjghCumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo dergisinden bazı karikatürleri yayınlamasına tepkiler çığ gibi büyüyor. Dün de AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz ile AK Parti Malatya Milletvekili M. Mücahit Fındıklı yaptıkları açıklamayla tepkilerini dile getirdiler.

“KESİNLİKLE TASVİP ETMİYORUM”

İnanç özgürlüğü, ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğü için iktidara geldiklerinden bu yana büyük çabalar sarf ettiklerini kaydeden Milletvekili Öz, ancak basın özgürlüğünün birilerinin kutsalına hakaret etmek için kullanılmaması gerektiğini ifade etti. Abonesi olduğu bir gazetenin bu eylemi gerçekleştirmesi durumunda bunu da tasvip etmeyeceğini belirten Milletvekili Öz, “Bunun basın özgürlüğü ile alakalandırmanın hiçbir anlamı yok. Eleştirme tamam, siyaset tamam, ama burada milletin inançlarına bir hakaret var. Bu bir provokatif eylemdir” dedi.

“ZALİMLİĞİN ÖZGÜRLÜĞÜ YOKTUR”

Daha sonra söz alan AK Parti Malatya Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı ise insanların kutsal değerlerine sonuna kadar sahip çıkılması gerektiğini belirterek, insanların inanma özgürlüğünün kutsal bir özgürlük olduğunu söyledi. Milletvekili Fındıklı, küfür etme özgürlüğü diye bir özgürlük olmadığını kaydederek, “Küfür etme özgürlüğü diye bir özgürlük yoktur. Bir başkasının hürriyetini gasp eden zalimlik özgürlüğü yoktur. Bir başkasının özgürlüğüne ve onuruna dokunacak her türlü şey özgürlük alanına girmez. Basın özgürlüğü veya fikir özgürlüğü ve düşünce özgürlüğü dediğiniz şey başkasının kutsalına hakaret etme özgürlüğü değildir. O suçtur. Kimse bir suçu özgürlük gibi yutturmaya kalkmasın. Buna dikkat etmek lazım” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.