TürkiyeSON - 24.03.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Zapıtadan dilenci operasyonu

Zapıtadan dilenci operasyonu

Rutin denetimlerini aralıksız sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, dilencilere yönelik operasyon yaptı.

36Merkezi Camiler başta olmak üzere, ana cadde ve meydanlarda vatandaşların insani ve manevi duygularını suistimal ederek dilencilik yapan ve çoğu şehir dışından gelen dilencilere göz açtırılmıyor.
Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, merkezde bulunan cami önleri ile İnönü, Kışla ve Hastane caddeleri ile Yeni Devlet Hastanesi civarında zabıta ekipleri tarafından dilencilere dönük yapılan operasyonda 12 dilenci, ekipler tarafından toplanarak Merkez Zabıta Karakoluna getirilerek haklarında Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapıldı.

2014 yılında 110 dilenciye 18 bin lira ceza uygulandı
Konu hakkında konuşan Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir, Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak 2014 yılı içerisinde toplam 110 dilenciye cezai işlem uygulandığını ve yaklaşık 20 bin TL ceza kesildiğini bildirdi. Demir, “Bilindiği gibi dilencilik artık organize bir sektör haline geldi. Vatandaşlarımızın insani ve manevi duyguları, çeşitli yöntemlerle suistimal ediliyor. Yaptığımız araştırmalarda dilencilerin tamamına yakınının değişik illerden Malatya’mıza geldiklerini ve dilenciliği bir meslek haline getirdiklerini tespit ettik. Denetimlerimiz artarak devam edecek. Hemşerilerimiz de

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: