25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Ziraat Mühendislerine Tarsim Anlatıldı

Ziraat Mühendislerine Tarsim Anlatıldı

Tarsim, Malatya Ziraat Mühendisleri Odası üyelerine yönelik bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenledi.

IMG_0008Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek,“Meslektaşlarımıza yönelik TARIMSAL ÜRETİMDE RİSK YÖNETİMİ ve TARSİM UYGULAMALARI başlıklı bir günlük Eğitim planladık.

Amacımız;hem 2015 Yılı TARSİM uygulamaları ve genel bilgilendirme, hemde TARSİM kapsamında bulunmasa da tabii afetler ve pazar şartlarına bağlı olarak üreticinin sıklıkla karşılaştıkları risklerin yönetimi sorununu en aza indirme ve en az olumsuz etkilenme şeklinde üretimin devamlılığını sağlama, ayrıca bu konuda meslektaşlarımızın güncel, doğru bilgilerle donatma hedeflenmektedir.

Bu nedenle TARSİM Malatya Bölge Müdürü Bünyamin Kadak ve Yönetim Kurulu Üyemiz Doç.Dr. Orhan Gündüz’e yapacakları sunumdan dolayı teşekkür eder, programın hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sisteminin işleyişi, poliçe son kabul tarihleri, Malatya ili 2014 yılı üretim değerleri, 2015 yılı değişiklikleri, hasar tespit organizasyonu ve ekspertiz çalışmaları konusunda sunum yapan Tarsim Malatya Bölge Müdürü Bünyamin Kadak “Ziraat Mühendislerinin sadece mühendislik yapmadığını bununla birlikte bir sosyolog, bir öğretmen, bir danışman ve daha çok özellikleri üzerinde taşıyan bir mesleğe sahip olduklarını” belirterek, düzenlenen bu toplantının Malatya iline, Ziraat Mühendislerine ve üreticilere hayırlı olmasını ve 2015 yılının doğal afetlerden uzak bir üretim sezonu olarak geçmesi dileklerinde bulundu. Programda Doç.Dr. Orhan Gündüz,“Tarımsal Üretimde Risk Yönetimi” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Toplantıya Ziraat Mühendisleri Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, İ.Ü. Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Orhan Gündüz, Tarsim Malatya Bölge Müdürü Bünyamin Kadak, Bölge Müdür Yardımcısı Meriç Özdemir ve ZMO Üyeleri katıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.