25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Zirveyi Çalık yönetti..

Zirveyi Çalık yönetti..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Kadın ve Demokrasi Derneği’nin organize ettiği Kadın ve Adalet Zirvesi’nde Bakanlar düzeyinde müzakere oturumunun moderatörlüğünü üstlendi. image

Milletvekili Öznur Çalık’ın sekreteryası tarafından yapılan açıklamada, Zirveye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile birlikte yabancı ülkelerden bakanlar, yerli ve yabancı çok sayıda akademisyen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş dünyasından isimler katıldı. Zirvede “kadın” ve “adalet” ana başlıklarında kadın sorunlarına çözüm yolları ve değişen dünya şartlarına bağlı olarak ortaya çıkan yeni tartışma alanlarını değerlendirme ve bu alanlara ilişkin olarak kavramlar, politikalar ve uygulamalar ele alındı.

Moderatörlüğünü Çalık yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşması ile başlayan zirvenin ilk gününde Bakanlar düzeyinde müzakere oturumu gerçekleştirildi. Oturum başkanlığını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık yaptı. Çalık’ın başkanlık yaptığı oturuma Somali, Pakistan, Azerbaycan, Ürdün ve Filistin’den Bakanlar ve İslam İşbirliği Teşkilatı temsilcisi katıldı. Oturumda Türkiye’yi temsilen ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da yer aldı. Oturumun açılışında böyle üst düzey bir katılımı organize edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çalık: “Bakanlara, KADEM’e, STK temsilcilerine, katılımcılara kadın ve adalet adına tüm kadınlara hoş geldiniz diyerek” sözlerine başladı. Çalık, “Biz Türkiye olarak tüm dünyaya şunu söylüyoruz, kadınların fıtratları farklıdır ama lütfen fırsatları aynı olsun. Biz fırsatların aynı olmasını gerektiğini düşünen ve Türkiye’nin insan hakları çerçevesinde kadın haklarına ve adalete baktığını herkesin mutlaka bilmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi. Çalık’ın oturumu açılışını yapmasının ardından söz alan Bakanlar ülkelerinde kadın alanında yapılan yasal, siyasal, ekonomik gelişmeler, insan hakları ve sosyal politikalar hakkında bilgi verdiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.