21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

150 bin TL ciro yaptı

150 bin TL ciro yaptı

Kuluncak ilçesinde yaklaşık bir yıldır üretimin yapıldığı bakır ve ahşap işleme atölyesinde toplamda 50 kişinin istihdam edildiği ve atölyelerin 150 bin liralık ciroya ulaştığı kaydedildi.DSCN2053

Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu, beraberinde ilçe Belediye Başkanı Mehmet Boyraz ile birlikte bakır ve ahşap işleme atölyelerini ziyaret ederek, atölyelerde işlenen ürünleri inceledi.Kuluncak Kaymakamı Hasan Gündoğdu, ilçede yaklaşık 25 çeşit maden bulunduğunu ve maden işlemeciliğine yönelik çalışmalara neticesinde bakır işlemeciliği ve ahşap işlemecili atölyesi üzerine yoğunlaştıklarını dile getirdi.

Bakır işlemeciliği ve ahşap işlemeciliği atölyesine ilçe halkının yoğun talep gösterdiğine işaret ederek, Kaymakam Hasan Gündoğdu, şunları söyledi: “Yaklaşık 50 bayan atölyelerde bakır ve ahşabı işleyerek üretim yapmaktadır. Bayanların 30 tanesi bakır işleme atölyesinde 20 tanesi de ahşap işleme atölyesinde çalışmaktadır. Atölyelerde işlenen ürünler piyasaya çıktı, atölyede üretim yapan bayanlarda üretim yaptıkları için mutlu. Atölyelerdeki ürünlerin satışından 150 bin liralık ciroya ulaşıldı. Bayanlar atölyelerde meslek öğrenmekte ve öğrendikleri meslek ile gelir elde ederek ailelerine katkı sağlamakta”

 

Kaymakam Gündoğdu, atölyelerin yaklaşık bir yıldır faaliyette olduğunu söyleyerek gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtti. Kuluncak İlçe Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, bakır ve ahşap işleme atölyelerinin ilçe halkı için gelir getirici bir faaliyete dönüşmesinin ilçe halkı açısından memnuniyet verici bir gelişme olduğunu kaydetti. Başkan Boyraz, atölyelerde 50 bayanın istihdam edildiğini bu istihdamın ilçe açısından önemli bir kazanç olduğunu kaydetti.Kuluncak ilçesinin göç verdiğini anımsatan Başkan Mehmet Boyraz, ilçede gelir getirici yeni iş kollarının açılmasıyla, ilçedeki göçün önüne geçileceğini söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.