TürkiyeSON - 16.08.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

3 yılda 4 katına çıktı..

3 yılda 4 katına çıktı..
dr.ali yalçın

Bağımsız aday Ali Yalçın TOKİ’de vatandaşlarla bir araya geldi

Seçim sürecine dair istek ve temennilerin dile getirildiği görüşmede eczacıların yaşadıkları ortak sorunlar hakkında da mülahazada bulunuldu. Sağlığın en güçlü taraflarından biri olarak tanımlanan eczacıların temsilcisi olan Malatya Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi’yi ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yalçın, ” Hekimin direk ulaşamadığı hastalarla tebessümle alakadar olan eczacılarımızın, bugün sorunlarını konuşur duruma gelmiş olmamız üzücüdür” dedi.

TEDAVİ GİDERLERİ, SON 3 YILDA 4 KATINA ÇIKTI

Yalçın konuşmasında, sağlık personellerinin ve hastaların yaşadıkları sorunların temelinde hekimlerin hastaya yeterli zaman ayıramamasından kaynaklanan doktor-hasta iletişimsizliği ve gittikçe artan sağlık tedavi giderleri olduğunu kaydetti. Yalçın’ın bu sorunlar hakkında tespitleri ” Hastanın şimdi eskiye kıyasla istediği hekime muayene olabildiği iddia ediliyor. Hâlbuki hekim hastasına ancak 3 dakikasını ayırıyor, hasta hekimi bulmuş ama bir türlü iletişime geçemiyor. Hekimiyle sağlıklı iletişim kuramayan hastaların yükünü de eczacılar taşıyor. Bugünkü verilere baktığımızda hastanın git gide cebine yansıyan pahalı sağlık ve tedavi giderleri ile karşılaşıyoruz. Son 3 yılda 4 katına çıkan bir tedavi gideri görüyoruz ” yönünde oldu.

Reklam

ECZACILARI KUTLUYORUM

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) sağlıklı toplumu; psikolojik, ekonomik ve sosyolojik olarak sağlıklı olmak şeklinde tanımladığını hatırlatan Yalçın, bugün bir takım yolunda gitmeyen politikalar yüzünden hasta ile ilk anında eriştiği eczacısı arasına mesafe girdiğini, söyledi. Yalçın, “Başkanımızın, eczacılarımızın hükümet politikalarından kaynaklanan bir takım mağduriyetlere karşı birçok mücadele vererek, çok büyük, güçlü bir temsiliyet oluşturduğuna inanıyorum. Malatya’daki eczacılar ve onların çalışanlarını aile bilinciyle bir arada tutarak güzel bir örnek oluşturan başkanımızı kutluyorum” dedi.

MESLEĞİN SORUNLARI VAR

Sözlerine Dr. Ali Yalçın’a yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederek başlayan Tahir Özelçi, Yalçın’ın sağlık mensubu olması sebebiyle Odanın ve eczacıların sorunlarına karşı yabancı olmadığını belirtti. Özelçi, Yalçın’ın kısmet olup da vekil olduğunda eczacılık mesleğinin sorunlarıyla ilgili teferruatları dile getireceğini ve bunlara çözüm yolları arayacağına inandığını dile getirdi. Özelçi son olarak “Hayırlı bir yola çıkmış Rabbim yar ve yardımcısı olsun. İnşallah istediği sonucu alır, hem Malatya’mız için hem de ülkemiz için başarılı çalışmalarda bulunur. Allah yolunu açık etsin” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: