TürkiyeSON - 23.02.2024 -

6o Bin Kişiye İftar Yemeği

6o Bin Kişiye İftar Yemeği

Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı’nda, Ramazan ayı boyunca yaklaşık 60 bin kişiye iftar yemeği verildi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ramazan ayında açtıkları İftar Çadırı’nda katkı ve katılımlarla farkındalık oluşturduklarını söyledi.Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı’nda vatandaşlarla biraraya gelen ve burada habercilere verilen hizmeti değerlendiren Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ramazan ayında önemli bir hizmet verdiklerini belirterek, Ramazan ayı boyunca yaklaşık 60 bin kişinin iftarını Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı’nda açtığını söyledi. Başkan Gürkan, “Malatya ortak paydası olmak, Malatya’nın fotoğrafını çekmek bu olsa gerek.

Biz Ramazan ayı itibariyle başlamış olduğumuz İftar çadırı programımızı her gün bir hayırsever sponsorumuzla yaklaşık 1500-2000 kişiye yakın yemek dağıtarak, ayrıca 500 ailenin evlerine de sıcak yemek dağıtarak Ramazan programımızı gerçekleştirdik. Özellikle ben Malatyalı hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Bu konuda her gün bir sponsor bulma açısından belediye olarak hiç bir zorluk çekmedik. Bizzat hayırsever vatandaşlarımız sıraya girerek, çorbada tuzumuz olsun dediler. Bu vesile ile hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şu andaki vaaz programını da dinliyorsunuz. Buradaki iftar çadırı programının, burada iftarını açanların, hedef kitle konseptine baktığınız zaman Afganistan, Suriye ve başka yerlerden gelen misafirlerimiz var.

Her akşam 1500 -2000 kişiye iftar yemek vermekteyiz. Ayrıca iftar programlarında hitap etme noktasında, sivil toplum örgütleri, cemaatlerimiz, cemiyetlerimiz, burada aşağı yukarı 80’e yakın sivil toplum örgütümüz burada duygu atmosferi ve sohbetleri paylaşmaktalar. Bu iftar programında Malatya’nın ortak fotoğrafı olarak sergilediler. Sivil toplum örgütleri, cemaatler, dernekler, kanaat önderlerimiz, muhtarlarımız, meclis üyelerimiz bu iftar programlarında Malatya’nın fotoğrafının ve ortak anlamda Malatya olgusunun gerçek anlamda temayüz ettiği bir fotoğraf olarak sergilediler” diyerek, İftar Çadırı’na katkılar ve katılımlarla farkındalık oluşturduklarını söyledi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.