TürkiyeSON - 17.01.2021 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

AĞBABA: “DARBELERİN PANZEHİRİ DEMOKRASİDİR”

AĞBABA: “DARBELERİN PANZEHİRİ DEMOKRASİDİR”
Reklam

AĞBABA: “DARBELERİN PANZEHİRİ DEMOKRASİDİR”

“15 TEMMUZ’A GİDEN YOLLARIN  TÜM YÖNLERİYLE ELE ALINIP ARAŞTIRILMASI GEREKİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, ” Darbelerin panzehri demokrasidir. İnsan haklarıdır. Güçlü sivil toplum örgütlenmesidir ” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

İNSAN HAKLARI, GÜÇLÜ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLENMESİ ŞART

FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin, ülke yönetimine cemaatlerin, tarikatların dahil edilmesinin ortaya çıkaracağı sonucu çok ağır bir şekilde gösterdiğini belirten Ağbaba, “Türkiye’nin bir daha darbe girişimleriyle karşı karşıya kalmaması için iki temel koşulun yerine getirilmesi gerekir. Bunlardan ilki, demokrasinin geliştirilmesi,hukuk sistemimizin darbe hukukundan arındırılmasıdır.Bir ülkede demokrasi kültürü ne kadar iyi gelişmişse o ülkede darbe olma ihtimali o kadar az olacaktır. Unutulmamalıdır ki darbelerin panzehri demokrasidir. İnsan haklarıdır. Güçlü sivil toplum örgütlenmesidir.” ifadelerini kullandı.

250 ŞEHİDİMİZE KARŞI VEFA BORCUMUZU ANCAK FETÖ’YÜ BESLEYİP BÜYÜTENLER, TÜM SORUMLULAR CEZALANDIRILDIĞINDA VEREBİLİRİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Darbeler ile tekrar karşılaşılmaması için ikinci koşul ise darbe girişiminin bütün boyutlarıyla masaya yatırılması ve tüm karanlık noktaların aydınlatılarak gerçeklerin gün yüzüne çıkarılmasını sağlamaktır.15 Temmuz’a giden yolların  tüm yönleriyle ele alınıp araştırılması gerekiyor.Darbe girişiminin üzerinden dört yıl geçmesine rağmen halen bu kanlı girişimin siyasi ayağına yönelik bir adım atılmaması, FETÖ’ye yönelik mücadeleyi askıda bırakmaktadır. Kamuoyunda siyasetçilerin korunup kollandığı izlenimi vermektedir. Bugüne kadar defalarca darbe girişimi ile ilgili verdiğimiz araştırma önergelerinin AKP milletvekilleri tarafından mecliste reddedilmesi, kafalardaki soru işaretlerini artırmaktadır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen 250 yurttaşımıza karşı vefa borcumuzu ancak FETÖ’yü besleyip büyütenler, tüm sorumlular cezalandırıldığında verebiliriz.Bu vesileyle 250 şehidimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve şükran duygularımı iletiyorum.”ifadelerini kullandı.

YanıtlaYönlendir
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: