TürkiyeSON - 24.02.2024 -

AK Partili Çalık: “Türkiye yüzyılını başlatıyoruz”

AK Partili Çalık: “Türkiye yüzyılını başlatıyoruz”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye yüzyılını başlattıklarını ifade ederek, ‘yarın değil hemen şimdi’ dediklerini ve sahada koşup, yeni müjdeler vermeye devam ettiklerini söyledi.

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Yazıhan ilçesini ziyaret etti. Çalık, Yazıhan’daki temasları kapsamında ilk olarak Yazıhan Belediyesi’ni ziyaret etti. Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk ziyarette yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerek Türkiye gerekse de ilimiz ve ilçemiz değişiyor, dönüşüyor ve yenileniyor. Bu değişim, dönüşüm ve alınan hizmetlerden Yazıhan olarak payımıza düşeni aldık” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN YENİ YÜZYILINI İNŞA EDECEĞİZ”
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise hizmet için koşmanın ve planlama yapılmasının gerektiğini ifade etti. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Türkiye’nin yeni yüzyılın inşa edeceklerini kaydeden Çalık, “AK Parti’nin ikinci 20 yılının hizmet dönemi başlıyor. Bunu da Yazıhan’dan başlatıyoruz” dedi. Milletvekili Çalık, Yazıhan’da eğitimde önemli hizmetler yaptıklarını ve bütün eksikleri giderdiklerini, eğitimle ilgili bütün talepleri karşıladıklarını anlattı.

“YAZIHAN’A ÖNEMLİ HİZMETLER YAPTIK”
İlk entegre devlet hastanesinin Yazıhan’a yapıldığını anımsatan Çalık, “Hiçbir ilçede yoktu. Yazıhan ilk hızlı yatırımı alan ilçemizdi. Şimdi Yazıhan yeni bir hastane istiyor. Bununla ilgili gerekli görüşmeleri yapıyoruz.” diye konuştu. Çalık, Yazıhan’a ulaşım alanında da önemli yatırımların yapıldığına dikkat çekerek, ilçede ulaşılamayan hiçbir yerin kalmadığını, ilçe yolunun yapıldığını ve Yazıhan’ın bir prestij ilçe haline geldiğini söyledi. Yazıhan’ın yeni bir çehreye kavuştuğunu dile getiren Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İlk hükümet konağı yaptığımız ilçelerden birisi Yazıhan’dır. Geriye kalan 4 ilçemize de hükümet konağını yapacağız. Hükümet konağıyla birlikte istihdam ve tarım sahası olan Yazıhan’a Boztepe Recai Kutan Barajı’nı yaptık. Sadece Yazıhan değil Malatya içinde önemli bir yatırım. Yazıhan suyla buluştu ve burada üretim yapılıyor. Hayvancılık ve Sera Organize Sanayi Bölgelerini Yazıhan’a kazandırıyoruz. Atlı cirit sahasını yapıyoruz. Gençlik ve spor yatırımlarımızı yaptık. Eğitimde, sağlıkta, ulaşım, sporda, tarımda, hayvancılıkta önemli yatırımlar yapıldı. Yazıhan çok önemli bir yola ve güzergaha girdi. Belediye başkanımızın yoğun girişimleriyle bütün işleri yapıyoruz.”

Milletvekili Çalık, Yazıhan’a ilk sosyal konutun kazandırıldığını kaydederek, “Öncesinde başlattığımız ve 4 katlı TOKİ’nin 100 konutunu Yazıhan’a kazandırdık. Muhteşem bir güzellik oldu. TOKİ yeniden sosyal konut projesi kapsamında 150 sosyal konut Yazıhan’a kazandırıldı” dedi. AK Parti’nin ekip olarak önemli işler yaptığını dile getiren Çalık, “Bunu 20 yıldır milletimizin teveccühünü alarak yapıyoruz. Türkiye yüzyılını başlatıyoruz. Söylerken de ‘yarın değil hemen şimdi’ dedik ve sahada koşup, yeni müjdeler vermeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YAZIHAN DOĞALGAZA KAVUŞTU

Milletvekili Çalık, Yazıhan’a kalkınma hamlesiyle beraber doğalgazı da getirdiklerini ifade ederek, “AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı olunca Yazıhan’a doğalgaz gelmeli dedik ve geldi. Türkiye’de 6 ilde doğalgaz varken, şu an 81 ilde doğalgaz var” dedi. Milletvekili Çalık, Devlet Su İşleri alanında devam eden proje, yapım işleri, teklif edilen yatırım işleri ile ilgili ise şu bilgileri verdi:
“Yazıhan Epreme Göleti ve Sulaması Planlama ve Mühendislik Hizmetleri devam eden projemiz. Medik-Yazıhan Sulaması Rehabilitasyonu Proje Yapımı kapsamında Medik ana kanalının kapalı sisteme çevrilmesi proje yapım işi tamamlanacak. Yazıhan Boyaca Mahallesi Taşkın Koruma yapım işi ihale edilecek. Yazıhan Erecek Mahallesi Taşkın Koruma yapım işi ihale edildi ve bu yıl tamamlanacak. Yazıhan Sulaması AT ve TİGH 2023 yılında bakanlık iznine müteakip yıl içerisinde ihale edilecek.”

Milletvekili Çalık, Malatya Yazıhan İlçe Belediyesinin ev sahipliğinde Yazıhan ilçesindeki muhtarlar ve meclis üyeleri ile bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledikten sonra Yazıhan Belediyesi tarafından inşaatı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde hizmete açılacak ‘Yazıhan Konuk Evi’nde incelemelerde bulundu. Doğalgaza kavuşan ilçede bir aileyi ziyaret eden Çalık, ilk doğalgaz ateşini yakarak, çay içti. Milletvekili Çalık, Yazıhan İlçe Kaymakamı Kutsal Baytak’ı ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.