TürkiyeSON - 30.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

“Alem Sana Hayran” Konseri

“Alem Sana Hayran” Konseri

2Yeşilyurt Belediyesi ile TAMUYAD’un ortaklaşa düzenledikleri “Alem Sana Hayran” Tasavvuf Müziği Konseri izleyenleri büyüledi.

Sanatsal ve Kültürel etkinliklerde yer alarak Malatya’nın kültürel anlamında tanıtılmasında ciddi rol oynayan Yeşilyurt Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında kısa adı TAMUYAD olan (Tasavvuf Musiki Yaşatma ve Koruma Derneği) ile ortaklaşa düzenlediği “Alem Sana Hayran” Tasavvuf Müziği Konseri büyük ilgi gördü.

12 Nisan Pazar günü saat 19.30’da Kongre Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonunda düzenlenen tasavvuf müziği konserini Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, TAMUYAD Başkanı Sadettin Çevik, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Abdulvahap Şerefhanlı, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi.

Reklam

Konserin açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Hz. Muhammed’i iyi anlayan ve onun hayatını iyi öğrenen bir insanın yanlış yapmayacağını söyledi.

Kutlu Doğrum Haftası etkinliklerinde Peygamber Efendimizi daha iyi anlama fırsatı yakaladıklarını vurgulayan Başkan Polat, “Peygamber Efendimizin hayatını aslında her yönüyle anlamamız ve öğrenmemiz gerekiyor.  Onun hayatını öğrenen ve onun hayatını kendisine örnek edinen bir insan yanlış yapmaz. Hz. Muhammed (S.A.V. ) izlediği o güzel yolu takip edersek hayatımızı hep doğruluk üzerine yaşarız” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca önümüzdeki bir hafta içinde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle çeşitli organizasyonların yapılacağını ifade eden Başkan Polat, “Kutlu Doğum Haftasında düzenlenecek programlarda Peygamber Efendimizi çeşitli programlarla anacağız ve öğreneceğiz. Öncelikle bizler Peygamber Efendimiz çok iyi öğrenip anlayacağız, sonrada geleceğimizin büyükleri olan çocuklarımıza Peygamber Efendimizi çok iyi anlatacağız. Bizlerinde bu yolda ufak bir katkımız olsun diye TAMUYAD Derneğimizle bir etkinlik yaptık. Emeği geçen tüm kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SİYER-İ NEBİ” YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konser öncesinde Yeşilyurt Belediyesi tarafından Yeşil Konaklarda eğitim gören öğrenciler arasında düzenlenen “Siyer-i Nebi” Yarışmasında dereceye girenlere Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, TAMUYAD Başkanı Sadettin Çevik, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen ve Battalgazi Belediye Başkan Vekili Abdulvahap Şerefhanlı tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Yeşil Konak 5. ve 6.Sınıf öğrencilerinden dereceye giren 1.Cihat Topuz ( Şahnahan Yeşil Konak- Laptop ), 2. Davut Karakuş (Şahnahan Yeşil Konak- Tablet), 3. Ahmet Akın ( Şahnahan Yeşil Konak- Fotoğraf Makinası ),4. Burak Yakut (Yeşilyurt Yeşil Konak – Mp4), 5. Gamze Karacan ( Topsöğüt Yeşil Konak- Mp 3) hediyeler verildi.

  1. ve 8. Sınıflarda ise,1.Yakup Yiğit ( Topsöğüt Yeşil Konak ), 2. Mehmet Karadoğan ( Topsöğüt Yeşil Konak ), 3. Sibel Özdemir ( Şahnahan Yeşil Konak ), 4. Sedanur Beydağı ( Topsöğüt Yeşil Konak ), 5. Mustafa Ercan ( Topsöğüt Yeşil Konak ) dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

KASİDELER VE İLAHİLER İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Sanatçısı Hafız Murat Taştekin tarafından okunan Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından sahne alan TAMUYAD Topluluğu Korosu, “Alem Sana Hayran” Tasavvuf Müziği Konseriyle izleyiciyle buluştu. Birbirinden güzel parçaların seslendirildiği konser ile tasavvuf musikisi ziyafeti gerçekleştirildi. İcra edilen Kaside ve ilahiler izleyenleri tam anlamıyla büyüledi.

Bu arada Konsere konuk sanatçı olarak davet edilen İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Sanatçılarından Hafız Murat Taştekin ile Hafız Rahmi Gürel, okudukları kasidelerle salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldular. Malatya Halkına unutulmaz bir gece yaşatan muhteşem konser ayakta alkışlandı.

Okudukları kaside ve ilahilerle gönülleri fetheden sanatçılar adına koro şefi ve İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Sanatçılarından Hafız Murat Taştekin ile Hafız Rahmi Gürel’e, Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Yeşilyurt Belediyesi YEKSAM Yeşil Konak öğrencileri tarafından el emeği göz nuru ile yapılan üzerinde elif ve vav harflerinin bulunduğu tablolar armağan edildi.

“O’NA YOLCULUK” İSİMLİ KİTAP HEDİYE EDİLDİ

“Alem Sana Hayran” Tasavvuf Müziği Konserini izlemeye gelen vatandaşlara Yeşilyurt Belediyesi tarafından bastırılan ve içeriğinde Hz. Muhammed’in yüce ahlakının anlatıldığı “O’na Yolculuk” adlı kitap ücretsiz olarak hediye edildi.

Konseri izlemeye gelen protokol üyeleri ve vatandaşlara gül ve lokum hediye edildi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: