TürkiyeSON - 30.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Aslında Ali Yalçın ?

Aslında Ali Yalçın ?

a3

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali Yalçın’ın kabul görmüş başlıca kimliklerine baktığımızda seçmenlerin bütün beklentilerini karşılayan bir aday olduğunu görmekteyiz.

İşte, Aslında Ali Yalçın kimdir sorusunun cevabı:

Reklam

SAMİMİ VE HOŞGÖRÜLÜ

Bugün kaç vekil, gece demeden gündüz demeden her kapıyı tek tek çalıyor? Aynı fikirde olsun olmasın konuştuğu vatandaşın elini tokalaşmadan bırakmıyor? Kaç adaya seçmen, biz seni biliriz, senin Allah korkun var, elinde yokken dahi yardım ederdin diyebiliyor. Kaç aday gidişattaki aksaklıkların ve sorumlularının kim/kimler olduğuna dair farkında lığın kazanılmasını , oy kazanmaya tercih edebilme erdemini gösteriyor? Şu Malatya’da Seçimin bir makam, mevki, hırs ve taraf savaşı olmadığını haykırarak seçimin vatandaşın en güzel takdiri olduğunu, bu yüzden gergin değil umutlu olunması gerektiğini söyleyen kaç vekil adayı var?

YARDIMSEVER, FEDEKAR

Bilen bilir, biz bilmeyenlere anlatalım: Şimdilerde özel hastaneler, ödemelerle aklı karışan hastalarla dolarken Yalçın, hekime ulaşmanın zor olduğu dönemlerde bile özel muayenehanesindeki “Burada Muayene Ücreti Alınmaz” yazısını bugün birçok vatandaşımız bilir hatırlar . Oturduğu yerden ahkam kesenlerin aksine çoğu savaş bölgesi olan, Çad, Libya, Sudan, Lübnan, Irak, Somali gibi birçok bölgede ihtiyaç mahalline giderek gerek hekim kimliğini gerek Malatyalı yardımsever kimliğinin en güzel örneğini sergilemiştir.

AYDIN, YAZAR

Okuyan, araştıran, yazan, yayan bir adaydır Dr. Ali Yalçın.

Aydın kimliği ile her ortamda saygı ile anılan Yalçın, Malatya ve Malatyalılardan aldığı ilham hemen hemen tüm eserlerine sirayet ettirmiştir. Onun bu memleketiyle bütünleşen kimliği eserlerini ödüllerle taçlandırmasına da vesile olmuştur. Örneğin, “Malatya” konulu film senaryosuyla kazandığı Türkiye birinciliği, “Kentlilik Bilinci” konulu çalışmasıyla Türkiye üçüncülüğü gibi… Yalçın, birçok farklı alanda eser verdi ama hepsinin tek konusu vardı o da : MALATYA

KARARLI VE ÜMİTLİ

Yoğun ve stresli geçen seçim çalışmalarının aydınlığa giden yol ve fırsat olarak düşünüp değerlendiren Yalçın, seçmenlere “Akıllıyı arkada tutmayın, akılsızı da kılavuz etmeyin” tavsiyesinde bulunmaya devam ediyor. Yalçın, esnaf ve vatandaşlarla yaptığı bütün konuşmalarında hiç bir baskı ve korkunun tesirinde kalmadan ülkenin karanlık, kasvetli havasını toplum olarak dağıtmaya gücümüzün yeteceği ümidini ve inancını yayıyor.

KONU, BİLEN BİLİR

Sosyal yardım projelerinde ilk safta yer alan, olaylara farklı pencerelerden bakabilme, analiz ve empati yeteneğine sahip; entelektüel, yazar, aktivist kimliği Yalçın’ı diğer adaylardan ayıran özelliğidir. 7’sinden 70’ine herkesle ailelerinin bir ferdiymiş gibi hasbıhal eden Yalçın, beni bilen bilir, diyerek kendinden emin bir duruş sergiliyor.

Dr.Ali Yalçın

OYU, BİLEĞİNİN HAKKIYLA KAZANDI

Renkli kişiliğiyle etrafındakilerin dikkatini çeken Yalçın, direksiyon başında seslendirdiği “Her Demet” gazeliyle dinleyenlerin ruhuna dokunuyor. Onun hayata, insanlara ve doğaya karşı hümanist ve optimist yaklaşımı hizmette neyi baz alacağının da apaçık delilidir.

 

Yalçın’ın renki kişiliğinin bir örneği de Sürgü’de yaşandı. Oyunu kime vereceği hususunda kararsız kalan bir gence bilek güreşi yapmayı öneren Yalçın, güreşi kazanırsa gencin oyunu alacak, kaybederse genç diğer adayları düşünmeye devam edecekti. Çevredekilerin merak ve tebessümle izledikleri güreşin kazananı Yalçın oldu. Bükemediği bileği tokalaşarak tebrik eden genç, ”Oyum sizindir” dedi. Yalçın da, “Kararsız gencimizle bir orta yol tutturamayınca, bilek güreşi tuttuk, oyumuzu kazandık, hadi hayırlısı olsun” dedi. Yalçın’ın bu samimi tavrı ve içten sözleri çevredekilerin takdirini kazandı.

ÇÜRÜK TAHTA ÇİVİ TUTMAZ

Bütün ideolojik değerlere eşit mesafede durduğunu her defasında dile getiren Yalçın, sorgulayıcı ve tavırlı duruşunun nedenini, “Alnım ak, doğduğum yer, kazancım, dostlarım, işlerim, mizacım herkes tarafından çok iyi bilinir. Bu yüzden mevcut vekillerin verdikleri sözlerin, gelir kaynaklarının, oylar üzerinden yapılan pazarlıkların hesabını soruyorum. Malumunuz çürük tahta çivi tutmaz, değerler üzerinden aldatanları halk olarak sorgulamalıyız, yanlışı kim yaparsa yapsın biz bunu bugün de sorgulayacağız yarın da sorgulamaya devam edeceğiz” sözleriyle açıklıyor. Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz diyerek, elini seve seve taşın altına koyan Yalçın, çıktığı bu uzun ve meşakkatli yolda çığ gibi büyüyen destekçilerine canı gönülden teşekkür ederek, memleketimiz için hayırlı neticeler diledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: