21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Bağımlıların bu şehre hiçbir katkısı olamaz

Bağımlıların bu şehre hiçbir katkısı olamaz

malatya-drali-yalcin

Özsan Sanayi Sitesinde işveren ve çalışanları ziyaret ederek mağduriyetlerini dinleyen Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali Yalçın, bu seçimin her bakımdan daha iyi bir Malatya için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

ZORLU KOŞULLAR

Sanayi sektörün işverenlerin yaşadıkları sıkıntıları yakinen takip eden Yalçın, günden güne kepenk kapatan firmaların sahibinden çalışanına kadar birçok kişiyi nasıl etkilediğini ve bu durumun mesullerinin sandıkta yargılanması gerektiğini beyan etti. Özsan Sanayi Sitesinde ziyaretlerde bulunan Yalçın, buradaki firma sahiplerinin zorlu koşullarda birlikte ayakta durma gayretlerini takdir ettiğini ifade etti. Yalçın, işyerine misafir olduğu 1. bölgede bulunduğu için teşvikten yararlanamayan iş adamıyla yaptığı görüşmede, Malatya’nın her sektöründe teknolojik olarak ne kadar gelişmiş olursa olsun gözlemlenmiş bir hadise olduğuna dikkat çekti.

Yalçın, “Yatırımların, teşviklerin şehre kazandırılması konusunda yetersiz temsilin bu şehirde ha bire emeğin, değerin, insan gücünün başka illere kaymasına sebep olduğunu görüyoruz. Mesela Malatya’da şu an bulunduğumuz tesisimiz, 1. bölgede bulunduğu için teşvikten yararlanamıyor ama aynı ya da benzeri işleri yapan 6. bölge esnafı, sanayicisi birçok konuda avantajlı konumda, teşviklerden yararlanabiliyor. Malatya’nın gelişmişliğine bugün gerçekten bir zarar verildiğini görüyoruz. Malatya’da istihdamın sağlıklı yapılamamış olması, yatırım ve teşviklere sahip olunmaması Malatya’yı birçok konuda zora soktu. Birçok fabrika kapandı. Haberlerde gördüğümüz ve doğruluğu kesin olan tekstil alanında 25 firmanın iflas ertelemek için başvuru yaptığını biliyoruz” dedi.

MALATYA’NIN TEMSİL YETERSİZLİĞİ VAR

Malatya’da irade, siyasi temsil, vatandaşın hakkının, hukukunun, menfaatinin, şehrin gelişmişliğinin sahiplenilmediğini söyleyen Yalçın, Malatya’nın daha medeni, çalışabilir, yatırım bazında kolay teşvik yapılabilir bir şehir olmaktan çıkaranlara itiraz ettiğini ifade etti.Bir memlekette temsilin niçin var olduğunu açıklayan Yalçın, “Adımını nereye atarsa atsın gelişmek, büyümek, istihdam alanları oluşturmak isteyen iş adamlarımıza, sermaye sahiplerimize şehrin lehine sağlıklı bir ortam hazırlayamıyorsa bu temsil yetersizdir. Bu temsil, eğer bu şehri küstürmüşse, asgari ücretlisini sıkıntıya sokmuşsa çok geniş kapsamlı yatırımlara, iş alanlarına ve istihdam oluşturmaktan acizse artık değişmelidir” dedi.

BİLİNÇLENMEK İÇİN BU SEÇİM İYİ BİR FIRSATTIR

Vatandaşın, bilinçlendiğini şehre ve şehrin değerlerine sahip çıktığına işaret eden Yalçın seçmenlere, “Biz buradan tüm Malatyalılara sesleniyoruz. Lütfen artık bağımlı duruşlar göstermeyiniz, defalarca sizi aldatan vaatlerde bulunan temsilcilere itibar etmeyiniz. Çünkü hal ortada tablo ortada. Allah’ın izniyle bu seçim hayırlı değişimlere vesile olacak. Sadece bu şehrin tüm çalışanları bireyleri değil başta iş sahipleri olmak üzere herkes bu şehre değer katmak istiyor. Büyük bir heyecanla katkıda bulunmak istiyor. Ama siyasilerin koyduğu engeller var. Sahiplenilmemenin ortaya çıkardığı mağduriyetler ve zorluklar var. Lütfen ele ele verip Malatya’yı bu dar boğazdan bu sıkıntıdan kurtararak iyi bir şehir haline getirelim. Bilinçlenmek için bu seçim iyi bir fırsattır” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.