TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Bakan Tüfenkci, AK Parti’li Kadınlarla Bir Araya Geldi

Bakan Tüfenkci, AK Parti’li Kadınlarla Bir Araya Geldi

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya Kadın Kolları tarafından organize edilen programa katılarak, AK Parti’li kadınlarla bir araya geldi.
Kernek Şelalesi Restaurant’ında AK Parti Malatya Kadın Kollarının düzenlediği kahvaltı ve istişare toplantısına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bület Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan ve kadın kolu üyeleri ile partililer katıldı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı ve kadınların toplumdaki önemine değindi. Tüfenkci, “Gerçekten kadınlarımız hem bu davanın hem de Türkiye’nin kalkınmasında, gelişmesinde çok önemli roller üstlenmişlerdir. Bu rollerin kendilerine yüklediği sorumluluğu aynı zamanda anne olmanın, eş olmanın, hayat mücadelesi veren bir insan olarak bütün bu hayatın yükünü kaldırmaya çalışırken dünyadaki, Türkiye’deki, ilindeki, çevredeki sorunlara da duyarsız kalmayan insanlar olarak gerçekten sizlere teşekkür ediyoruz. Bizler elbette ki ayrımcı bir felsefenin yanında değiliz. Türkiye yeni bir hamlenin, yeni bir başarı hikayesi yapmanın başında ve bunun mücadelesini veriyor. Bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan açılan çukurları kapatmaya çalışırken oradaki esnafımızı ayakta tutmaya çalışıyor. Bir yandan terörün pençesinde esir düşen çocukları, annelerimizi, bacılarımızı o esaretin, o terörün baskısından kurtararak özgürleştirmenin mücadelesini veriyor. Milli gelirimizi nasıl artırırız, bir gencimize nasıl bir iş bulabiliriz, aş bulabiliriz, nasıl bir istihdam oluştururuz onun mücadelesini yapıyoruz. Onun için de 64. Hükümet olarak gece-gündüz demeden başata Başkanımız, Cumhurbaşkanımız olmak üzere ülke ülke, il il gezerek hem ihracatımızı artırmaya hem de üretimimizin artırmanın yapısal reformlarını yapmanın hesabı içerisindeyiz. Ancak gündem o kadar yoğun ve o kadar hızlı değişiyor ki terör bu ülkeyi esir almak için korku, panik, endişeye sevk etmek adına her türlü melaneti yapıyor. Bu terörü kınamayanlar, bu insanlık suçunu kınamayanlar mecliste sözde hükümetimiz ve devletimizden hesap sormaya kalkıyor. Bizim her zaman olduğu gibi birliğe beraberliğe ihtiyacımız bulunuyor. Yeni bir sıçrama hamlesine ihtiyacımız var. Bir değişimi dönüşüme ihtiyacımız var. Bu değişim ve dönüşümü yaparken biz yapısal reformlardan asla vazgeçmiyoruz. Ama 1 Kasım’dan önce bu millete ne vaat etmişsek onu gerçekleştirme adına da gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada 1 Kasım seçimlerinde halkımıza vaat ettiğimiz sözlerin yüzde 80’ini yerine getirdik. Yapısal reformlarında yüzde 50’den fazlasını yasa tasarıyla beraber Meclis’e sevk etmiş durumdayız. 6 aylık bu periyot içerisinde de vaat ettiklerimizin tamamını hayata geçirmiş olacağız” diye konuştu.

“BU SIÇRAMANIN İLK BASAMAĞI İSE YENİ BİR ANAYASA”
Yeni anayasa hakkında konuşan Tüfenkci, yeni bir sıçrama yapılması gerektiğini, bu sıçramanın ilk basamağının ise yeni bir anayasa olduğunu kaydetti. Tüfenkci, “Biz darbe anayasalarıyla yönetildiğimiz sürece bir yeri tamir ederken diğer yeri patlatıyoruz. Onun için 1 Kasım’dan sonra çıkan tablo hepimizi sevindiren bir tablodur. Bu parlamento ilk defa bir sivil anayasa yapma şansını da böylelikle yakalamış durum da ve bu parlamentonun en büyük görevlerden den bir tanesi de bu anayasanın hayata geçirilmesidir. Bununla ilgili anayasa uzlaşma komisyonu kuruldu. Ama maalesef her zaman olduğu gibi CHP’nin uzlaşmaz tavrı ve anlaşılmaz tavrı nedeniyle de CHP masayı devirdi. İnşallah bundan sonra masada kalanlarla beraber, kimse kalmazsa bile AK Parti tek başına da olsa bu millete yeni bir anayasa getirmeye çalışacaktır. Eğer bizimle beraber bu anayasanın değişmesi gerektiğini savunan siyasi partiler samimi ise parlamentoda zorlanmadan bu anayasa değişiklik tasarısını milletinin önüne gelir. Türkiye parlamenter sistemle gelebileceği en iyi noktalara geldi. Ama sizlerde görüyorsunuz bir maddenin mecliste geçmesi 3 saati buluyor. Biz artık hızlanmak istiyoruz. Dünya artık hızlı bir şekilde değişiyor. Biz bu dönüşüme ayak uydurmak zorundayız. Teşkilatlarımız her zaman olduğu gibi üzerine düşün görevlerini yerine getiriyorlar” sözlerini kaydetti.
Bakan Tüfenkci, yapılacak hizmetlerin Malatya’ya layık olması gerektiğini belirterek, “Malatya’yı geliştirirsek ve Malatya’nın olan potansiyelini 2 ve 3 kat artırırsak esasında Türkiye’nin potansiyelini de artırmış oluruz. Malatya Türkiye’nin ortalamasıdır. Malatya’nın gelişimine baktığınızda esasen Türkiye’nin gelişimini görmüş olursunuz. Dönüşümü de görmüş olursunuz. Onun için biz Malatya’da daha çok istihdam sağladığımızda daha çok gencimize iş bulduğumuzda Türkiye’deki yatırımların da bu oranda artığını göreceksiniz. Biz teşkilatlar olarak dün nasıl koşturuyorsak bugün de o şekilde koşturmamız lazım. Bu millete hizmet etme görevimiz bulunuyor” diye konuştu.
Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Bakan Bülent Tüfenkci ile uzun zamandır kahvaltı programı düzenlemek istediklerini ancak kahvaltının bugüne kısmet olduğunu kaydetti. Programda konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak konuşmasına başladı. Malatya’da büyük bir heyecanın olduğunu söyleyen Çakır, “Bakanımızın Türkiye’de yapmış olduğu hizmetler ne kadar önemliyse ilimize sağladığı katkılar da bizim için, Malatya için gerçekten çok önemli. Malatya’da yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla ilgili bir sunum yapacağız. Bakanımızdan yine desteğini isteyeceğiz. Malatya için çok önemli bir süreç bu. Bütün kurumlarıyla hep birlikte Malatya’ya hizmet noktasında bu fırsatı iyi değerlendireceğiz” dedi.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Malatya Kadın Kolları tarafından organize edilen programa katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye teşekkür etti. Kahtalı, “Bülent Tüfenkci, Türkiye’de Bakanlar Kurulu’nda 25 bakandan ve bir başkandan oluşan icra kurulunun en tepesinde ve en önemli bakanlığı tebliğ etmekte. Bakanlığımız, tüm ihracat ve ithalatta ülkemizde olan bütün ticaretin tamamında sorumluluğu olan gerçekten büyük bir bakanlık. Sorumluluğu çok ağır ama bizler de kendisiyle gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.