27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Bakan Tüfenkçi,şenliklerde konuştu

Bakan Tüfenkçi,şenliklerde konuştu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Terörle bizi yıldıramazlar, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamazlar.” dedi.

 

Tüfenkci, Malatya’nın Hekimhan ilçesinde bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen “Dırijan Yama Yayla Şenliği”ne katıldı.

 

Bakan Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, dağların, çiceklerin, koyunların, arıların özgürce dolaştığı bu ortamı sağlayan güvenlik güçlerine teşekkür etti, bu ortamdan faydalanamayan, yaylasına gidemeyen birçok kişi bulunduğunu ifade etti.

 

Bu toprakları, birlik ve beraberliği korumak için hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Tüfenkci, şöyle devam etti:

“Terörle bizi yıldıramazlar, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamazlar çünkü bizim kardeşliğimizin mayasında bu topraklar, gelenekler, bu yaylalar var. Biz birbirimizin aynası, birbirimizle yoğurulmuş mayalar gibiyiz. Dolayısıyla bu topraklarda yetişen çiçekler gibi hür, birbirimize sahip olan sen-ben olan ben-sen olan iklimin çocuklarıyız. Dolayısıyla bizi parçalamaya, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar Allah’ın izniyle amaçlarına ulaşamayacaklar. Bizler yetkiyi ve gücü sizlerden alıyoruz. Sizler bizlere sahip çıktığınız, bu topraklara bu ülkeye, vatana sahip çıktığınız sürece Allah’’ın izniyle hiçbir güç bu ülkeyi parçalamaya, bölmeye gücü yetmeyecek.”

 

 

 

“Gece gündüz çalışıyoruz”

 

Tüfenkci, omuzlarında halkın emaneti bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu emaneti en iyi şekilde taşımak, kardeşlik hukuku çerçevesinde bu emaneti gelecek nesillere taşımak için sizlere hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da bu ülke insanlarının işini, aşını, ülkenin ekonomisini büyütme adına gece gündüz başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, hükümetimiz gece gündüz çalışıyor. Kapı kapı ülkelere giderek daha fazla nasıl mal satabiliriz, nasıl ihracatımızı artırırız diye gece gündüz mücadele ediyoruz. Üretimimizi nasıl artırabiliriz, neler yapabiliriz diye gece gündüz mücadele ediyoruz. Ürettiğimizi nasıl artırabiliriz diye kafa yoruyoruz. Esnafın nasıl işini aşını büyütebiliriz diye gece gündüz çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz.”

 

“79 milyona dokunmak, kalkındırmak için kafa yoruyoruz”

 

Ülkeye faydalı olabilmek adına gece gündüz çalıştıklarını dile getiren Tüfenkci, ülkede yatırım yapan, taş üstüne taş koyan, alın teriyle bilek gücüyle gayret gösteren çiftçi ve esnaf için kafa yorduklarını söyledi.

 

Tüfenkci, taksici, minibüsçü esnafı, üzerindeki ÖTV baskısından kurtarabilmek için de çalıştıklarını vurgulayarak, “Biz sadece esnafa, çiftçiye değil bu ülkede yaşayan 79 milyona dokunmak, onları kalkındırmak için kafa yoruyoruz. Bu kafayı yorarken arkamızda hep sizlerin, bu milletin desteğini, hep Dırijanlıların desteğini hissettik. Allah sizden razı olsun. Sizler bizlere destek verdiği sürece de biz hem Dırijanlılara, hem Yazıhanlılara, hem Malatyalılara hem de bu coğrafyadaki tüm insanlara inşallah hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler daha sonra cirit gösterisini izledi.

 

Şenliğe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, diğer yetkililer ile çok sayıda davetli katıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.