21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Başbakan Gürkan’ın makamını ziyaret etseydi ne olurdu?

Başbakan Gürkan’ın makamını ziyaret etseydi ne olurdu?

Reklamın iyisi kötüsü olmaz… Madem başbakan Malatya’ya geldi… reklamımızı yapalım…Başbakan Davutoğlu’nun Malatya’ya yaptığı ziyaretin ardından Battalgazi Belediyesi tarafından gönderilen basın bültenlerinde Davutoğlu temalı bültenler göndermesi dikkat çekiyor…

Battalgazi Belediyesi tarafından gönderilen Başbakan Davutoğlu temalı haber bülteni;
_AYD2842
_AYD2906

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Battalgazi Belediyesi tarafından açılan halı kursunda dokunan el dokuması halıları beğendiği öğrenildi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Malatya programında el dokuması halı hediye edilmişti. Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda açılan Halı Kursu’nda görevli öğretmen Emine Gülbahar, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı “Sanat Merkezi” haline getirdiğini belirterek, yöresel el dokuma halıların yaşatılması noktasında açılan halı kursunda kaliteli halı dokuduklarını söyledi. Gülbahar, Kervansaray’da dokudukları halılardan bir tanesinin Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hediye edildiğini belirterek, “Halımız bedesten desenidir. Yün, ipek ve floş kullanılmaktadır. Sipariş üzerine yapılmaktadır. Öğrencilerimiz tarafından yapılan halı, valilik ve belediye başkanımız tarafından geçenlerde başbakanımıza hediye edilmişti. Özellikle başbakanımızın eşi çok beğendiği için birkaç tane sipariş aldık” dedi.

 

Gülbahar, kaliteli halı dokudukları için yurt dışından da talep geldiğini belirterek, “Yurtdışına, Fransa’ya bir şirkete halı dokuduk ve gönderdik. Malatya’nın yöresel halılarına çok özen gösteriyoruz.  En çok talep edilen Malatya’nın meşhur Kürecik halılarıdır. Çok tanınmıştır, yurt dışında bile tanınmıştır. Biz bu halılardan 17 tana yaptık ve teslim ettik. Kalite halı çıkartıp bize tanınan bu hakkı iyi değerlendirip fakirlerin ekmek kazanmasını sağlamaktayız. Bu vesile ile özellikle Battalgazi Belediyemize, Kültür Müdürlüğümüze ve Halk Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz. Halı kursumuza tüm Battalgazi halkını bekliyoruz” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.