TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Başkan Cavlak Vaadlerimiz Bir Bir Hayat Bulacak

Başkan Cavlak Vaadlerimiz Bir Bir Hayat Bulacak

Attarlar Esnaf Odası Yeni Başkanı Sinan Cavlak:

Vaadlerimiz Bir Bir Hayat Bulacak

Yapılan Genel Kurulla Malatya Attarlar Esnaf Odası’nın 31 yıllık Ünal Ergöç yönetimini deviren Sinan Cavlak, “Popülist vaadlerden uzak durduk, neleri vaad ettiysek bir bir gerçekleştireceğiz.” dedi.

Yeni Oda Başkanı Sinan Cavlak yaptığı açıklamada seçilmekle işin bitmediğini dile getirerek, “Asıl yük bundan sonra başlıyor. Odamız için neleri dile getirip neleri ilan ettiysek sonuna kadar arkasındayız. Söylemlerimiz sadece seçimi alma odaklı değildi. Arkasında duramayacağımız hiçbir söz vermedik. Yapacaklarımız var, yapmak için mücadele edeceklerimiz var. Bunları da açık açık söyledik. Esnaf Odalarının aynı zamanda bir baskı grubu olduğunu anlayamayanlar ‘sizin yetkiniz yok nasıl yapacaksınız’ diyorlar. Mücadele etmek diye ifade ettiklerimizi yapacağız diye değerlendiren, buna göre de yetki tartışmasına girenlere gerekirse tekrar tekrar anlatır, izah ederiz.”dedi.

“Odayı Hemen Taşıyoruz”

Mazbatayı alır almaz ilk sözlerini yerine getireceklerini dile getiren Sinan Cavlak “Eski başkan Ünal Ergöç’ün işyeri ile iç içe girmiş olan odamızı derhal taşıyacağımıza söz vermiştik. Salı günü mazbatamızı alıyor, Çarşamba günü odayı teslim alıyor ve aynı gün odayı taşıyor olacağız. Kısa sürede tefrişatını yapıp esnaflarımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

“Erkekler Çalışacak, Bayanlar Denetleyecek”

Başkan Sinan Cavlak, “Bayanlar eskisinden daha fazla ticaretin içinde. Bu sevindirici bir durum. Odamıza yüz civarında bayan üye kayıtlı. Hem onların temsil edilmesi, hem de esnafın temsilcisi olan odamızda yer bulmaları, görüş bildirmeleri, aktif bir şekilde bu organizasyonda rol almaları için Denetim Kurulumuzun tamamını bayan üyelerimizden oluşturduk. Erkekler çalışacak, İlvan Yılmaz, İlkay Kopar ve Zeynep Özkul’dan oluşan Denetim Kurulumuz ise denetleyecek.” dedi.

“Divan Tarafsız Olmayı Beceremedi”

1 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilen genel kurulda Divan Başkanlığını üstlenen Malatya Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek’in tutumunu eleştiren yeni Oda Başkanı Sinan Cavlak, “Orhan Özbek tarafsız kalabilmeyi başaramadı. Daha kürsüye çıkarken bile ‘sadece yapacaklarınızı anlatın’ diyerek ilk kısıtlama girişimini başlattı. Odamızın içinde bulunduğu çıkmazları anlatmadan yapacaklarımızı anlatmak yetersiz kalacaktı ve bende gerektiği şekilde konuşmalarımı yaptım. Genel Kurula hitabım sırasında üç defa sözlerim kesildi, son olarak ta süre kısıtlaması getirildi. Bu güne kadar rastlanmayanlara Attarlar Esnaf Odası Genel Kurulunda rastlamış olduk. Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği Başkan Vekilliği yapan birinin tarafsızlığını koruyamaması kabul edilebilir bir durum değildir.”dedi.

“Bilinen Sinan Cavlak Olacağım”

Bilinen Sinan Cavlak’ın bilindiği gibi kalacağını ifade eden Başkan Cavlak, “Mütevazilikten, alçak günülülükten ödün vermeyeceğiz. Seçim sürecinde benimle birlikte koşturan, seçim günü sonucun bizden yana çıkması için mücadele eden değerli yönetim ve denetim kurulu

üyelerime, yönetimdeymiş gibi yanımızda olan, dik duran oy veren, yol veren esnaf arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Seçimi kazanmamızla birlikte en az bizim kadar sevinen kıymetli dostlarımıza, oyunun rengi ne olursa olsun genel kurula katılarak demokratik haklarını kullanan tüm esnaflarımıza, toplantıya katılmak için çaba sarf eden ancak şehir dışında olan yada işlerinin yoğunluğu sebebiyle oy vermeye gelemeyen tüm oda üyelerimize, Ticaret İl Müdürlüğü temsilcilerine, Seçimin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için denetlemelerini gün boyu sürdüren Battalgazi Seçim Kurulu Müdürü Gürsel Dursun’a, Battalgazi Seçim Kurulu temsilci ve çalışanlarına, başta Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce ve Berberler Ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Ramazan Toptaş’a ve diğer oda başkanlarına, toplantının güvenliğini sağlayan emniyet mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: