TürkiyeSON - 24.09.2023 -

Başkan Güder : “Derme Deresi çalışmaları ile Malatya’nın parlayan yıldızı Battalgazi olacak” dedi.

Başkan Güder : “Derme Deresi çalışmaları ile Malatya’nın parlayan yıldızı Battalgazi olacak” dedi.

BAŞKAN GÜDER: “MALATYA’NIN PARLAYAN YILDIZI BATTALGAZİ OLACAK”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Derme Deresi Islah Projesi’nin 1.Etap çalışmalarının yapılacağı Sivas Caddesi’ndeki alanda incelemelerde bulunarak, “Derme Deresi çalışmaları ile Malatya’nın parlayan yıldızı Battalgazi olacak” dedi.

Vizyon projelerin baş mimarı olan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Malatya Devlet Su İşleri 92. Şube Müdürü Mehmet Aytaç Sucu ve Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yiğit ile birlikte ismi Malatya ile özdeşleşmiş ve türkülere konu olmuş Derme Deresi Islah Projesi’nin 1.Etap çalışmalarının yapılacağı Sivas Caddesi’ndeki alanda incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından kısa bir açıklama gerçekleştiren Malatya Devlet Su İşleri 92. Şube Müdürü Mehmet Aytaç Sucu, “Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder, AK Parti İlçe Başkanı Basri Kahveci ve Belediye Başkan Yardımcılarımız ile birlikte taşkın projemizde Uçbağlar mahallesindeki 325 metrekarelik kısım için incelemelerde bulunduk. Projemizin Selçuklu mahallesindeki bin metrekarelik imalatımız tamamlanmak üzere. Projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Projemizin ilçemize ve Malatya’mıza hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“BATTALGAZİ’DEKİ BÜYÜK DEĞİŞİM SÜRÜYOR”

‘Daha yaşanabilir bir Battalgazi için durmak yok yola devam’ diyerek sözlerine başlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Derme Deresi 1.etap çalışmalarının yapılacağı alanda DSİ Şube Müdürümüz ve ekibimiz ile birlikte incelemelerde bulunduk. Hizmet aşkıyla çıktığımız bu kutlu yolda Battalgazi’mizin için hiçbir zaman durmak yok, her zaman yola devam diyoruz. Malatya, Kernek ve Kanal boyu ile özdeşleşmiş bir ilimiz. Göreve geldiğimiz günden itibaren bu alanlarda çalışmalar yapacağımızı belirtmiştik ve zaman kaybetmeden çalışmalarımızın startını verdik. Etaplar halinde yapılacak olan çalışmalarımızın 2 ve 3 etabını tamamladık. 1.etap çalışmalarını da buna ilave ederek, Derme deresini Eskimalatya’ya kadar taşkın korumaya açmak ve etrafında kalan alanları güzelleştirerek Malatya ile buluşturmak istiyoruz. Battalgazi Belediyesi olarak bu çalışmalar kapsamında oluşturacağımız gezi, rekreasyon, spor, eğitim ve ibadet alanlarının olduğu bir kompleks haline geldiğinde herkesin tercih ettiği ve istifade edeceği alanlar oluşturulacak. Bu projemizin maliyeti, yüz milyon liranın üzerinde olacak. Hayata geçirdiğimiz yatırımlarla Battalgazi’mizin değişimini ve gelişimini sürdürüyoruz. Derme Deresi çalışmaları ile Malatya’nın parlayan yıldızı Battalgazi olacak. Yapılacak bu çalışmaların Malatya ve Battalgazi’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: