TürkiyeSON - 24.09.2023 -

Başkan Gürkan,Vali Hulusi Şahin ile birlikte öğrencilerin karne sevincine ortak oldu ve öğrencilere karne dağıttı.

Başkan Gürkan,Vali Hulusi Şahin ile birlikte öğrencilerin karne sevincine ortak oldu ve öğrencilere karne dağıttı.

BAŞKAN GÜRKAN ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vali Hulusi Şahin ile birlikte öğrencilerin karne sevincine ortak oldu ve öğrencilere karne dağıttı.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı karne dağıtımı ile birlikte sona erdi. Eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Fırat İlk Okulunda Karne Dağıtım Töreni düzenlendi. Törene Vali Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, AK Parti İl Başkan Vekili İsmail Hakkı Peker, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir ile öğrenci velileri katıldı.

Gürkan: öğrencilerimiz tatillerinde ders tekrarı yapmalı

Öğrencilerin karne sevincine ortak olan ve yoğun bir eğitim öğretim döneminin daha geride bırakan öğrencilere tatillerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “İnsanların davranışlarında amaçlı değişiklik oluşturma sürecine eğitim diyoruz. Öğrenmiş olduğumuz bilgileri davranışa dönüştürdüğümüzde o zaman eğitimimizi ve bize eğitim veren öğretmenlerimizin hakkını vermiş oluruz. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca yapmış oldukları çalışmaların ödülünü karneleriyle alacaklar. Öğrencilerimiz yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeli, öğrenmiş oldukları bilgilerin üzerine yeni bilgiler eklemeli ve ders tekrarları yapmalıdırlar. Ülkemizdeki eğitim kurumlarına baktığımız zaman ve mezun olup mesleğe geçen insanlara baktığımızda pratikte çok zorluklarla karşılaşıyoruz. Bunun için velilerimize de büyük görevler düşmektedir. Velilerimiz çocuklarını en iyi şekilde yetiştirme gayreti içerisinde olmalıdırlar. Öğrencinin eğitimini ve genel davranışlarını sadece okul formatında hapsederseniz yanılırsınız. Benim en iyi öğretmenim annemdi. Eğitim formasyonun da aile, kalıtım, çevre ve okulla mütenasip olarak bütünleşik bir eğitim programı uygulandığı zaman başarılı olunur.

Öğretmenlerimiz davranışlarıyla, tutumlarıyla, giyimleriyle, sözleriyle öğrencilerimize örnek olma gibi bir sorumlulukları var. Öğretmenlerimiz bu sorumluluklarının müdriki ve idraki içerisindedirler. Öğrencilerimizin sorumluluğu ise kendilerini büyük fedakârlıklarla okula gönderen anne ve babalarının kendilerine verdiği o özveriyi buradaki çalışmalarıyla karşılayabilirler. Öğrencilerimiz öğretmenlerini çok iyi dinleyecekler, öğrendiklerini tekrarlayarak ve bir sonraki güne hazırlıklı bir şekilde gelecekler.  Önümüzdeki yaz tatilinde de yıl içerisinde öğrenilenlerini unutmamak için tekrar edecekler. Çocuklarımız çok heyecanlı birazdan karnelerini alacaklar. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında eğitim gören bütün öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Şahin: Pandemi’de çocuklarımız çok zarar gördü

Bir eğitim öğretim sezonunun daha sonuna geldiklerini ifade eden Malatya Valisi Hususi Şahin, “Çok sıkıntılı, çok problemli ve hepimize büyük problem yaşatan bir pandemi sürecinden çıktık. Pandemi sürecinde en çok zarar gören öğrencilerimiz oldu. İki yıl boyunca çocuklarımız örgün öğretim alamadıkları için özellikle küçük yaştaki çocuklarımız çok ciddi zarar gördüler.

2021-2022 eğitim öğretim yılı tam bir şekilde yapıldı ve sonuna geldik. Öğretmenlerimiz bu yılı gerçekten çok büyük fedakârlıklar göstererek çocuklarımızın kaybettikleri zamanı yeniden onlara kazandırmak için çaba gösterdiler. Ben huzurlarınızda tüm öğretmenlerimizi kutluyorum, onlara teşekkür ediyorum. Gerçekten bu fedakârca çalışma kaybedilen iki yılın yeniden telafi edilmesi sürecinde öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Eğitimi esas itibari ile öğretmen yapar lütfen öğretmenlerimize tabi olalım, onların söylediklerini mutlaka dinleyelim. Emin olun ki onlar çocuklarımız için, göz bebeklerimiz için çırpınıyorlar ve onların söyledikleri reçeteyi uygularsanız emin olun çocuklarımız bundan çok istifade edecektir.

Ben tekrar 2021-2022 eğitim öğretim yılının bu kadar başarılı geçmesinde büyük emeği geçen öğretmenlerimize, idarecilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 2022-2023 eğitim öğretim yılına hep beraber çok iyi hazırlanıp, tam motivasyonla bu yazı geçirelim. Bu duygu ve temennilerimle hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından sınıflar ziyaret edilerek öğrencilere karneleri törene katılan davetliler tarafından dağıtıldı. Daha sonra Vali Hulusi Şahin 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının son zilini çalarak öğrencilerin yaz talini başlatmış oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: