TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Başkan Kutlu, Öğrencilerle Bir Araya Gelerek Okumaya Teşvik Etti

Başkan Kutlu, Öğrencilerle Bir Araya Gelerek Okumaya Teşvik Etti

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, il merkezindeki okulları ziyaret ederek, gençlere kitap dağıttı ve okumaya teşvik etti.

Sık sık okulları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, şehir merkezindeki Safvan İmam Hatip Lisesi, Akif Güleş İmam Hatip Ortaokulu ve Altınşehir İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek, öğrencileri okumaya teşvik etmek için kitap dağıttı.

Server Gençlik Derneği tarafından Türkiye genelinde ‘1 milyon katılım’ hedefiyle gerçekleştirilmesi planlanan ve Adıyaman’da da Safvan Eğitim Çevre ve Spor Kulübü tarafından yürütülen ‘Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması’nın kitaplarını dağıtmak için bir araya geldiği öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Kutlu, Peygamber sünnetini bilmenin ümmet olma yolunda en önemli etken olduğunu belirterek, “Kur’an-ı Kerim’in Arapçasını dinlemek bile sevaptır. Gönle huzur verir, rızka bereket verir, cana sağlık verir. Bu yarışmada dereceye girmeseniz bile okuduğunuz her satır sizin geleceğiniz için bir ufuk açacaktır. Bunun yanında ahiretinize de katkı sağlayacaktır” dedi ve ‘Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması’nın önemine dikkat çekti.

Konuşmanın ardından Başkan Kutlu, öğrencilere kitaplarını dağıttı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: