28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Başkan Polat, Öğrencilerin İlk Gün Heyecanına Ortak Oldu

Başkan Polat, Öğrencilerin İlk Gün Heyecanına Ortak Oldu

Polat, “Okumaktan Asla Vazgeçmeyelim”

Polat, “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onların en iyi şekilde eğitim almaları, vatansever ve bilinçli bir zihin dünyasına sahip olmaları için Yeşilyurt Belediyesi olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Her konuda öğretmenlere ve öğrencilerimize destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle, Sümer İlkokulunu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlere başarı dileklerinde bulundu. Başkan Polat, okul girişinde öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan Sümer İlkokulu Müdürü Şükrü Deveceloğlu, eğitime ciddi destekler veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkürlerini sundu.

OKUL MÜDÜRÜ DEVECELOĞLU, “BELEDİYE BAŞKANIMIZ EĞİTİME CİDDİ DESTEK VERİYOR”

Sümer İlkokulu Müdürü Şükrü Deveceloğlu, “2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının ilk gününde bizleri yalnız bırakmayan, eğitime sınırsız destek verip önemli projeleri hayata geçiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca geçen yıl okulumuzun çok amaçlı salonu için bizlere maddi katkı sağlayan Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizim amacımız; milletimizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, insan haklarına saygılı, hak ve adaleti gerektirdiği davranışları ilke edinmiş insan yetiştirmektir” dedi.

BAŞKAN POLAT, “ EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ, SINIRSIZ DESTEK VERİYORUZ”

Öğrencilerin alkışları altında bir konuşma yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, güzel bir sonbahar gününde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Eğitimin maraton niteliğinde sezon boyunca devam edeceğini söyleyen Başkan Polat, “Rabbim en verimli zamanları ülkemizdeki ve ilimizdeki öğrenci kardeşlerimize nasip etsin. Cenabı-ı Allah’ın Hz. Muhammed ( SAV ) ‘e ilk emri “İkra” yani “Oku” dur. Okumaktan asla vazgeçmeyelim. Ülkemizi daha ileriye götürmek için okumaktan ve bilgi edinmekten geri kalmamak gerekiyor. Coğrafya’yı, tarihi, matematiği, fiziği çok iyi öğrenmek gerekiyor. Okuyan bir nesille geleceğimiz daha aydınlık ve parlak olacaktır. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, sizlerin en güzel şartlarda eğitim görmeniz için biz de elimizden gelen gayreti ve çabayı göstermekteyiz. Sizler gelecekte doktor, bürokrat, öğretmen veya farklı meslek dallarında hayatınıza devam edeceksiniz, ülkemizi bulunduğu noktadan daha yukarıya taşımak için sürekli okumanızı ve çalışmanızı istiyorum. 2016-2017 yeni eğitim öğretim yılının, öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum” dedi.

BAŞKAN POLAT, “ İLKOKUL BİRİNCİ SINIFLARA SATRANÇ TAKIMI DAĞITACAĞIZ”

Yeşilyurt Belediyesinin eğitimi önemseyen ve sınırsız destek veren bir hizmet anlayışına sahip olduğunu hatırlatan Başkan Polat, okulların fiziki eksiklerinin giderilmesinde yardımcı olduklarını,

Ekim ayından itibaren ilçe sınırlarında bulunan okulların birinci sınıflarına satranç takımı dağıtacaklarını sözlerine ekledi.

BAŞKAN POLAT’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Sümer İlkokulu Müdürü Şükrü Deveceloğlu, okulun ihtiyaçlarının karşılanmasında verdiği desteklerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a plaket takdim etti.

POLAT, SINIFLARI GEZDİ, ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Okulun girişinde çiçek, kolonya ve kayısı ikramlarıyla karşılanan Başkan Polat, ilk olarak öğretmenler odasını ziyaret ederek öğretmenlere karanfil hediye etti. Okul Müdürü Şükrü Deveceloğlu’ndan okulun durumu hakkında bilgiler alan Başkan Polat, idarecilerle birlikte sınıfları gezerek öğretmen ve öğrencilere yeni ders yılı için başarı dileklerini sundu.

İlkokul birinci sınıfa yeni başlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Başkan Polat, minik öğrencilerle yakından ilgilendi, sohbet etti. Öğrencilere eğitim ve öğretimin önemi üzerine bazı tavsiyelerde bulunan Başkan Polat, okul önünde bekleyen öğrenci velilerine de karanfil hediye etti.

Başkan Polat’ın Sümer İlkokulu ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ve Haydar Şahin’in yanı sıra Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu ve Birim Müdürleri de hazır bulundu.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.