TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başkan Yanılmaz, Bakkal ve Bayi Esnafıyla Bir Araya Geldi

Başkan Yanılmaz, Bakkal ve Bayi Esnafıyla Bir Araya Geldi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, her hafta bir meslek gurubuna mensup esnaflarımızla gerçekleştirdiği “Güçlü Ekonomisiyle Yeni Elazığ Yolunda Esnaf Buluşması” 8. istişare toplantısında bakkal ve bayiler esnafıyla bir araya geldi.

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve esnafların sorunları ve çözüm yollarının ele alındığı buluşmaya, Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, Elazığ Bakkallar ve Bayileri Odası Başkanı Cebrail Top, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk ve çok sayıda bakkal ve bayi esnafı katıldı.

Bakkal ve Bayi esnafının yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Elazığ Bakkallar ve Bayileri Odası Başkanı Cebrail Top, alın teriyle çalışan, göz nuruyla üreten, yanında çalışanlara iş imkânı sağlayan ve her daim devletinin yanında olmuş esnaflarımızın amacının Elazığ’a daha kaliteli bir hizmet sunmak olduğunu söyledi. Böyle bir organizasyonla kendilerini buluşturan ve sorunlarımıza çözüm bulmaya çalışan Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

ERDEM: “RUHSATSIZ İŞYERİ KALMADI”

Programda bir konuşma yapan Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem ise gerçekleştirdikleri bütün esnaf toplantılarında sorunların dile geldiğini ve çözüm noktasında önemli adımlar atıldığını,

birliğe kayıtlı üye sayılarını artırdıklarını söylediklerini, ifade ederek şunları söyledi: “Oda başkanlarımız diyor ki üye sayım, 2014 yılında 1400-1500 idi; ama şuan 1800’lü rakamlara ulaştık. Bu durum sayın belediye başkanımızın ruhsatsız işyerlerinin ruhsatlandırılması konusunda gösterdiği hassasiyetten kaynaklanıyor. Kayıt dışı esnafın üzerine ciddiyetle gidiliyor. Bu konuda gösterdiği hassasiyetlerinden dolayı Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a ve duyarlı esnaflarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: “MAHALE ESNAFI BİRLİĞİMİZİN TEMİNATIDIR”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, mahalle kültürünün ve mahalle samimiyetinin, değişen dünya şartları arasında kaybolmaya yüz tuttuğunu ifade ederek, “Bizim mahallemizdeki berber, terzi, kasap ve bakkal çok önemlidir; çünkü bunların hepsi bir araya geldiğinde bir mahalle kültürünü oluşturuyor. Maalesef büyük şehirler başta olmak üzere siteler, zincir mağazalar ve AVM’ler çoğaldıkça mahalle kültürü yok olmaya başlıyor” dedi.

Elazığ’da mahalle kültürünün kaybolmaması, mahalle kültürünün yaşaması ve oradaki esnafımızın huzurla çalışması için 2017 yılını yerli esnafı destekleme yılı ilan ettiklerini belirten Başkan Yanılmaz, bu amaçla yıl içinde halkımızda mahalle esnafını tercih etme bilincinin oluşması için değişik kampanyalar düzenleyeceklerini ifade etti.

Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar hatta Osmanlı’dan gelen bir kültür olarak hiçbir esnaflarımızın vatan hainlerinin yanında yer aldığını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bünyesinde en sağlam sektör hangisi derseniz, esnaflık sektörüdür derim. İnancıyla,

duruşuyla en sağlam sektör esnaflıktır. Bizler 2014 yılında göreve geldiğimizde bu şehri birlikte yöneteceğiz dedik ve bu doğrultuda ilerliyoruz. Attığımız her adımı sizlerle istişare ederek atacağız. Bizler Elazığ Belediyesi olarak yaptığımız her icraatta, attığımız her adımda sizlerin daha çok iş yapmasını sağlamayı hedefliyoruz ve çalışmalarımızda bu doğrultuda ilerleyecek” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: