27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Başkan Yanılmaz, Bem-Bir-Sen’in Düzenlediği Programa Katıldı

Başkan Yanılmaz, Bem-Bir-Sen’in Düzenlediği Programa Katıldı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği (BEM-BİR-SEN)’ nin 23. kuruluş yıl dönümü ve 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlediği programa katıldı.

Kültür Park Mamurat-ül Aziz salonunda gerçekleşen programa, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, BEM-BİR-SEN Elazığ Şube Başkanı Süleyman Akay, BEM-BİR-SEN Üyeleri, çok sayıda Gazeteci ve medya çalışanı ile davetliler katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ve 15 Temmuz şehitlerinin anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile başlayan programın, açılış konuşmasını gerçekleştiren BEM-BİR-SEN Elazığ Şube Başkanı Süleyman Akay, “ Bütün basın çalışanlarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Ülkemizin müşterek sesi olan gazetecilerin, çalışma şartlarının tüm Türkiye’de daha da iyileştirilerek, karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması ve belli standartlara kavuşturulmasını temenni ediyoruz.

Ülkemizin içinden geçtiği sancılı süreçte vatanını, milletini, bayrağını her şeyin üzerinde tutan bir sivil toplum kuruluşu olarak Milli iradenin gerçek sahipleri olan milletimizin sesi olmaya azami gayret ettik. Büyük özveri ve fedakârlık çerçevesinden ayrılmadan özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimini, ülkemizin milli değerlerini ayakta tutmak adına teşkilatlarımıza aşıladığımız milli ruh inancıyla silahların, tankların, jetlerin gölgesinde ciğerlerimiz yana yana 247 şehit vererek aşmayı başardık” dedi.

BEM-BİR-SEN’in, kurulduğu dönemlere şahitlik ettiğini ve 23 yıldır ülke genelinde çok büyük hizmetler gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan

Yanılmaz, “Bugün hem BEM-BİR-SEN’ in Elazığ’ımızın plakasıyla özdeşleşen 23. Kuruluş yıldönümü hem de büyük bir emek veren ve her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan gazetecilerin günü. Gazetecilik, bir o kadar zor ve emek isteyen, gayret isteyen ve çalışanlar arasında zor olarak kabul edilen bir meslektir. Bu nedenle bütün basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

MEMUR-SEN’ in ilk kuruluşuna şahit olan biri olarak o dönemde Allah rahmet etsin mekânı cennet olsun Kudüs Şairi diye andığımız Akif İnan’ ın hangi emeklerle, hangi gayretlerle MEMUR-SEN’i kurduğunu ve BEM-BİR-SEN’ in de onun içinden bugünlere geldiğini yakinen bilenlerden biriyim. Belediyecilik zor bir meslektir. Belediyede çalışıyor olmakta zor olan mesleklerden biridir. Ben burada belediyemize gerçekten büyük bir özveri ile hizmet veren gayretle çalışan bütün mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

Basının önemini ve gücünü 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kez daha gördüklerini ifade eden Başkan Yanılmaz, “15 Temmuz gecesi, ülkemizden, milletimizden, vatanımızdan, bayrağımızdan yana tavır koyan bütün medya kuruluşlarını tebrik ediyorum ve o gece vatanı, milleti ve bayrağı uğruna şehit olan bütün kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Ülke olarak birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde tek yürek olursak ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenler asla bunu başaramayacaklardır. Bu ülke kahraman insanların yaşadığı bir ülkedir. 2016 yılı Ömer Halisdemir’in sembol olduğu bir yıldı. 2017 yılı da Kahraman şehidimiz Fethi Sekin’in sembol olduğu bir yıl olacak. Fethi Sekin Şehidimiz, İzmir’de canını ortaya koyarak, başkalarının çocukları yetim kalmasın diye yürekli bir şekilde mücadele ederek beylik

tabancasıyla otomatik silahlara karşı nasıl durulduğunu ortaya koymuştur. Allah ondan razı olsun” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.