TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başkan Yanılmaz, Referandum Çalışmalarında Hız Kesmiyor

Başkan Yanılmaz, Referandum Çalışmalarında Hız Kesmiyor

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “16 Nisan’da sandık başına gideceğiz ve ‘evet’ oylarımızla Türkiye’nin daha güçlü ve istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesini sağlayacağız. En yüksek orandaki ‘evet’ oylarımız, Hollanda, Avusturya ve Almanya gibi ülkelerin suratına bir Osmanlı tokadı gibi inmelidir.” dedi.

‘BİZ BU ÜLKEYİ BÖLDÜRMEYİZ, KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞMAN ETMEYİZ’

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesinde, anayasa değişikliği ve getirilecek yeni sistemi anlatmak amacıyla mahalle ve esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaretleri kapsamında Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve AK Parti teşkilat üyeleriyle birlikte Abdullahpaşa Mahalle sakinleri ile buluşan Başkan Yanılmaz, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ne atıfta bulunarak, “Her dönem yedi düvelin üzerimize geldiği zor koşullara sahip bir ülkede yaşıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümündeyiz. İngiliziyle, Fransızıyla, İtalyanıyla dünya bir araya gelerek, bu topraklara göz diktiler. Ama orada bu ülkenin evlatları Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle bir araya gelerek, iman gücüyle karşı koydu, ülkesine sahip çıktı ve onlar da geldikleri gibi de gittiler. Ancak yine vazgeçmediler ve 15 Temmuz’da yeniden karşımıza çıktılar. Tek bir fark vardı, Çanakkale’de karşımıza çıkanları tanıyorduk, 15 Temmuz’da karşımıza çıkanlar ise bizim askerimizin kıyafetleri içerisine gizlenmiş hainlerdi. Ancak Çanakkale ruhu

o gece yine ortaya çıktı, tankın önüne yattı, canını hiçe saydı. ‘Biz bu ülkeyi böldürmeyiz, kardeşi kardeşe düşman etmeyiz’ dedi.

18 Temmuz’da Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik bombalı saldırıyı hatırlatan Başkan Yanılmaz, o günde vatanına ve milletine canı pahasına bağlı olan Elazığlıların 10 dakikada canını hiçe sayarak, olay yerine geldiğini ve birlik beraberlik içinde yaralarını sardığını hatırlattı.

“15 TEMMUZ’UN YAŞANMAMASI İÇİN 16 TEMMUZ TARİHİ FIRSATTIR”

Bu ülkede bir daha 15 Temmuzların yaşanmaması için 16 Nisan’ın tarihi fırsat olduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, Türkiye’nin gelişmesini, büyümesini istemeyenlerin Hayır cephesinde birleştiğini kaydetti. Almanya, Avusturya ve Hollanda gibi ülkelerin televizyonlarından ‘Hayır’ kampanyası başlattıklarını anlatan Başkan Yanılmaz, “Çünkü onlar güçlü bir Türkiye istemiyor. Önlerinde diz çöken bir Türkiye istiyorlar. Ancak o günler çok geride kaldı. Bugün aynı güçler bize ekonomik ve siyasal açıdan yeni bir 15 Temmuz’u yaşatmak istiyorlar. İşte biz bu ülkede 15 Temmuzlar yaşanmasın diyorsak, 16 Nisan’da sandık başına gideceğiz ve ‘evet’ oylarımızla Türkiye’nin daha güçlü ve istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesini sağlayacağız. En yüksek orandaki ‘evet’ oylarımız, Hollanda ve Almanya gibi ülkelerin suratına bir Osmanlı tokadı gibi inmelidir.” diye konuştu.

“ALMANYA, HOLLANDA, AVUSTURYA SANA NE”

“Almanya, Hollanda, Avusturya sana ne bizim seçimimizden. Üçüncü havalimanının yapımından, Avrasya tünelinin yapımından, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yapımından niye rahatsız oluyorsunuz?” diye soran Başkan Yanılmaz, “Onlar rahatsız oluyorsa bilin ki doğru yoldayız. 16

Nisan referandumu sonrasında daha da güçlenerek, zalimlere korku, mazlumlara ümit olacağız.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: