TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Battalgazi İlçesinin Her Noktasında Çalışma Var

Battalgazi İlçesinin Her Noktasında Çalışma Var

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan hizmetler, yapılan inceleme gezisi ile yerinde görüldü.

İnceleme gezisine katılanlar, Battalgazi Belediyesi’nin ilçe genelinde önemli hizmetlere imza attıklarını ifade ettiler.

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, ilçe yönetimi ve bazı Battalgazi Belediye Meclisi üyeleri, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Yaşar Karataş, Muzaffer Karakuş, Fen İşleri Müdürü Fuat Gözeneli ile birlikte Battalgazi Belediyesi tarafından yapılan hizmetleri yerinde inceledi. Battalgazi Belediyesi’nin yeni hizmet binasının yapılacağı DSİ alanında yapılan inceleme ile başlayan gezi, geçtiğimiz aylarda hizmete sunulan Konkasör Tesisi, Erenli Mahallesi’nde sürdürülen yol yapım çalışmaları, Taşolar Mahallesi’nde cami çevresi düzenlemesi, yapımı devam eden Asfalt Plenti Tesisi, Orduzu bölgesinde bulunan mahallelerde tamamlanan yol ve kaldırım çalışması, Eski Malatya bölgesinde bulunan mahallelerde yapılan yol yapım ve asfalt çalışmaları ile tamamlanırken, şehir merkezinde yapılan çalışmalara yönelik inceleme gezisi ise önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek.
İnceleme gezisi sonrası çalışmalarla ilgili bilgi veren Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Karataş, Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 2015 yılı içerisinde 106 km yolun asfaltlandığını belirterek, “2015 yılı içerisindeki yapmış olduğumuz yatırımları bizlerle beraber gezerek yerinde gördüğünüz için teşekkür ediyorum. Bizler vatandaşın talep ettiği hizmetleri, gücümüz yettiğince kısa sürede halletmeye gayret ediyoruz. Başkanımızın talimatları doğrultusunda Battalgazi Belediyesi sınırları içerisinde altyapı çalışmaları için ve yatırımlar için 4 yıla göre planlamamızı yaptık. Yoğun programımızı da 2015 ve 2016 için yaptık. 2015 yılı içerisinde çok ciddi altyapı sorunlarımız olsa da ciddi şekilde toparladık. Özellikle konkesör, plent, DSİ alanına yapılacak hizmet binası, DSİ hizmet binası, bu projelerin hepsi eşzamanlı başladı. Ve bu projeleri kısa zamanda toparlayacağız. Bölgemizde özellikle kırsal kesimlerdeki mahallelerde yolların hepsi asfaltsızdı. Başkanımız, “Bu sene 100 km, daha sonra 150 ve daha sonra da 200 km’lik yolu yapıp bitireceksiniz” talimatları verdi. Şu ana kadar 106 kim’lik yolu bitirmiş durumundayız. Mevsim böyle gittiği sürece başkanımızın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda gereğini yapacağız. Plentimizi Ekim ayı ortalarında üretime geçeceğiz. Üretime geçtiğimizde de merkezdeki asfalt ihtiyaçlarını da kendi ürettiğimiz asfaltımızla kısa sürede vatandaşımızın hizmetine sunacağız” diyerek, 2015 yılı içerisinde önemli hizmetler yaptıklarını söyledi.

AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder de, Battalgazi Belediyesi’nin ilçe genelinde önemli hizmetleri gerçekleştirdiğini belirterek, “Geçenlerde başkanımızla görüştüğümüzde, Belediyemizin yerelde yapmış olduğu hizmetleri yerinde görmemiz için, Battalgazi ilçe teşkilatı ile birlikte bir sahanın gezilmesini istedik ve başkanlarımızda bu öneriyi bize sundular. Bizler de bugün sahayı gezdik. Hakikaten bazı yanlış algıların piyasada olduğunu bizler de görüyorduk. Bugün gezdiğimizde Belediyemizin kısa süre içerisinde konkesör şantiyesinin yeni kurulmuş olmasına rağmen, asfalt plentinin 1 ay sonra faaliyete geçecek ve buna rağmen 100 km’nin üzerinde yolumuzun asfalt yapılması gerçekten takdire şayandır. Burada öncelikle Başkanımıza ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Kısa süre içinde gerçekten gece gündüz vatandaşların aciliyet durumuna göre saha çalışmalarını başarıyla sürdürmüşler. Buna da bugün şahit olduk. Bundan sonraki süreçte de Battalgazi Belediyemizin hizmetleri ve çalışmaları hızla devam edecektir. Asfalt plentimiz kurulduğu vakit, fiyatlar otomatikmen düşecek ve daha rahat, seri bir biçimde vatandaşlarımızın isteklerini yerine getireceğiz. Battalgazi Belediye başkanımızın bildirdiği gibi bu hizmetleri kısa sürede vatandaşın ayaklarına götüreceğiz ve vatandaşlardan şikayet almak yerine takdir alan bir belediye olacağız” dedi.
1 Kasım 2015 erken seçimin önemine de değinen Güder, “Önümüzde, 1 Kasım seçimleri var. Seçimler, Türkiye’miz, Malatya’mız ve Battalgazi’miz için çok önemli. Türkiye’de tek başına iktidarın olmadığı evreleri görmüştük. AK Parti’nin hükümette olmasına rağmen ülkemizin karşı karşıya kalmış sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Bunun en güzel cevabını vatandaşlarımız 1 Kasım’da verecek ve AK Parti yine tek başına iktidara gelecek” diye konuştu.
Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval ise, hizmetleri yerinde görme adına önemli bir gezi yaptıklarını belirterek, “AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı ve teşkilatıyla birlikte Battalgazi Belediyesi’nin hizmetleri ile ilgili bir araya geldik ve bir gezi düzenledik. Belediyemizin hizmetleri devam etmektedir. 49 mahallede kilit taşı yapımı ile çalışmalarımız devam etmektedir. Asfaltlama çalışmalarımızda devam etmektedir” diyerek, Battalgazi Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerin yerinde görülmesi noktasında düzenlenen geziye katılanlara teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.