TürkiyeSON - 24.09.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Battalgazi’de Gençlik Buluşması

Battalgazi’de Gençlik Buluşması

Battalgazi’de Gençlik Buluşması

Battalgazi İlçe Gençlik Kolları Başkanlığının düzenlemiş olduğu “Gençlik Buluşmasında”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Dünyaya sesleniyorum Beni Erdoğan’la karıştırmayın. Kuvayi Milliye geleneğinden geliyorum” sözlerine tepki göstererek, “Kuvayi Milliyeci adam tankı görünce yanından sıvışıp kahve içerek vatanın darbeciler tarafından talan edilmesini televizyonlardan izlemez” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya Millet Bahçesinde düzenlenen “Gençlerle Buluşma” programında yaptığı konuşmada, gençlerin heyecanı, enerjisi, şevki ve umutlarının kendisi için en büyük güç kaynağı olduğunu söyledi. Çalık, gençlere siyasetin kapıları açan, onlara güvenen ve fırsat veren partinin AK Parti olduğunu belirterek, bugünün, yarının, geleceğin ve aydınlık yarınların teminatı gençlerle her sohbetinin çok güzel ve renkli geçtiğini kaydetti.

“Gençliğe yapılan yatırım geleceğe yatırımdır” diyen Çalık sözlerini şöyle sürdürdü;

“Her şeyden önce siyasette gençlere alan açtık. Seçme, seçilme yaşını 18’e indirdik. Biliyorsunuz biz geldiğimizde 30’du sonra 25’e indirdik şimdi 18. Şuan TBMM de AK Parti Grubunda 30 yaş altı 5, 35 yaş altı 14 milletvekilimiz aşkla, şevkle, heyecanla aziz milletimize hizmet ediyor. Eğitimde en büyük bütçeyi gençliğe, geleceğimize ayırdık. Bugün Türkiye bütçesinin en büyük payını eğitim alıyor. Üniversite sayısını 76’ dan 206’ya çıkardık, bütün illere üniversite götürdük.

Üniversite öğrenci sayımız 1 milyon 650 binlerdeyken bugün 8 milyona yaklaştı.

Bugün 1 milyon 600 bin kadar üniversiteli kardeşimize burs ve kredi imkânı sunuyoruz. Hamd olsun Türkiye güçleniyor. Bu ülkenin göz bebeği evlatları artık memleketlerini terk etmiyorlar. Teknofest’te yarışıyorlar, Hakkâri’nin dağlarında kayak yapıyorlar, Şırnak’ın nehirlerinde rafting düzenliyorlar, Akçadağ’ın Levent Vadisinde kamp yapıyorlar.

İşte bu tablo birilerini çok fena bir şekilde rahatsız ediyor, birilerinin uykularını kaçırıyor. Buradan söylüyorum, uykularınız daha çok kaçacak çok” dedi.

“GİRDİĞİ HER SEÇİMİ KAYBETMİŞ BİR LİDERSİN”

Çalık konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Dünyaya sesleniyorum Beni Erdoğan’la karıştırmayın. Kuvayi Milliye geleneğinden geliyorum” sözlerine tepki göstererek, “Girdiği her seçimi kaybetmiş Kemal Kılıçdaroğlu merak etmeyin hiç kimse sizleri girdiği her seçimi kazanmış dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile karıştırmaz. Sizler önce Kuvayi Milliyeci kimdir onu öğrenseniz iyi olur. Kuvayi Milliyeci adam tankı görünce yanından sıvışıp kahve içerek vatanın darbeciler tarafından talan edilmesini televizyonlardan izlemez. Yaptığınız siyasetin Kuvayi Milliye ruhu ile ne alakası var” dedi. Gençlerle bir süre sohbet eden Çalık, bazı gençlerin seslendirdikleri yöresel türküleri dinledi.

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Merve Nur Bağlan ise ;

Büyük ve Güçlü Türkiye yolunda gelişmemizi hazmedemeyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.

AK Parti kurulduğundan bu yanı halkına hizmet şiarıyla yaklaşan halkın gönlünde taht kuran

milletin partisidir. Ne yaparlarsa yapsınlar bu “Kutlu Yürüyüşümüzü Asla Durduramayacaklar” dedi.

Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci;

Destanlar şehri Battalgazi’mizde bugün gençlerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğin mimarı olan siz gençlerimize yıllardan beri hizmet etmenin gururunu yaşamakla birlikte, halkımıza hizmet etmeninde onurunu taşıyoruz. Sevgili gençler; “AK Parti” büyük bir aile ve sizlerde bu ailenin bir ferdisiniz. Bir abiniz olarak ” Her zaman yanınızdayım” dedi.

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Özvüsrev;

AK Parti’nin Türkiye’nin geleceği, yarınların umut ışığıdır. AK Partimizi, kutlu davamızı ilelebet payidar kılacak gençlerimize inancımız, güvencimiz tamdır. Genç kardeşlerim! 2023, 2053, 2071’e damga vuracak olan yiğitler sizlersiniz. Sizinle yürüyecek daha çok yolumuz var. “Azimle, kararlılıkla sürdürdüğümüz davamızı, milletimizin gönlüne taht kurarak ilelebet sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Battalgazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Harun Erdem;

Göreve geldiğimiz günden bu yanı gençlerimizin her zaman ve her koşulda yanında olduk. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde, Battalgazi’mizde her zaman davamızın bilincinde, memleketimizin hizmetinde olduk. Yaptığımız hizmetleri hazmedemeyen zillet ittifakı; algılarla, iftiralarla, şer odaklarıyla bizi yolumuzdan alıkoymak isteseler de genç kardeşlerimiz ve milletimiz bunlara asla müsaade etmeyeceğini her seçimde dünyaya gösterdi. Bizler gücünü milletten alan halkın partisiyiz.

Birileri gibi sırtımızı dış güçlere dayamıyoruz. Hizmetlerimizi gören halkımızın teveccühüyle yolumuza devam ediyoruz. Bizim davamız hak ile batılın iman ile inkarın savaşıdır. Bizler hakkın davasını yeryüzüne hakim kılmadan durmayacağız, susmayacağız, yılmayacağız. Bizler “AK Parti Gençliğinin, Ak Neferleriyiz” mazlumların sesi, zalimlerin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. Hainler, şer odakları, zillet ittifakı varsın çırpına dursun; Liderimiz Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmetlerinin ulaştığı yere onların hayallerinin dahi ulaşamayacağını iyi biliyor ve görüyoruz.

Ak Gençliğin cesur yürekli gençleri! Sevgili kardeşlerim!

Hepinizle tekrardan bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. “Sizlerle bir araya gelmekten gurur duyuyorum”

“Battalgazi İlçe Gençlik Kolları olarak düzenlemiş olduğumuz programa katılımlarımdan dolayı;

“AK Parti Millet Vekilimiz Öznur Çalık, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Merve Nur Bağlan, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, AK Parti Gençlik Kolları Malatya İl Başkanı Sinan Özhüsrev, AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav’a teşekkür ediyorum”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: