26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Bilinmeyenleri Bilenler Konuşmuyor

Bilinmeyenleri Bilenler Konuşmuyor

Malatya’da üç dönem vekillik yapan ve genel merkezde ikinci defadır genel başkan yardımcılığı yapan sayın Öznur Çalık kadar Malatya’daki bürokrasi atamasını bilen yoktur.Neden büroksadi de atamalar genellikle o ilin vekilleri ve il başkanının referansı ile oluyor?Bu sadece AK Parti de değil bütün siyasi iktidarlarda da böyle oluyor.

 

Ama ne hikmetse Malatya’da henüz bilinmeyenleri bilenler konuşmadı.Devletin istihbaratının elinde ne var,orda kimler var?Tabi ki  biz bilemeyiz ama devletimizi yıkmaya çalışanlara karşı bilip de susmakla vatan haini arasında bir fark yok.AK Parti Malatya’da üç maymunu oynuyor.Daha önce il başkanlığı yapan ve Malatya belediye başkanlığı yapıp daha sonrada Büyükşehir belediye başkanlığı yapan Sayın Ahmet Çakır’da aynı susma hakkını kullanıyorlar.

 

Önce il başkanlığı,2 dönemde belediye başkanlığı yapıp FETÖ AK Parti üzerinde en hakim dönemlerini bilen Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi gibi Malatya’da ne istediler de vermediğiniz gibi tanıdığınız o kadar FETÖ üst kademesi ve işadamlarını siz ve istihbarat birimleri bilmiyorsa o zaman insanın aklına tuhaf soru geliyor.Eskiyi de boşverelim.Sayın Başbakan bir tarih verdi.

 

17-25 sonra ki örgütle bağlantısı olanlar dedi. Zaten bağlantısı olanların çoğu hepsi için söylemiyoruz.Ama çoğu aynı çizgide devam etti.Ama toplum içinde eskisi gibi cemaat ismini kötüleyip AK Partiliyiz imajı ileri sürenlerde aynı çizgide.

 

DARBE olalı bir ay geçti. Ne Sayın Genel Başkan Yardımcısı Sayın Öznur hanımdan Malatya’daki yapılanma ile ilgili bir demeç verdi..Ne de Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’dan sadece bildiğim kadarıyla Sayın Çakır demiş,belediyede bu örgüte mensup kimse kalmayacak demiş.

 

HAL BÖYLEYKEN ve darbenin üçüncü Büyükşehir Malatya’da her şey günlük gülistanlık.Buradan Malatya AK Parti il başkanı vekiller ve Büyükşehir başta olmak üzere bütün belediye başkanları,ellerini vicdanlarına koyup yeniden bir değerlendirme yapıp Malatya’mızı bu örgütten bir önce kurtarmaları lazımdır.

 

Sizin ilk dönem belediye başkanlığı döneminde şehir dışından gelip büyük koltuklara oturtulan şu an içerde olan o zaman imardan sorumlu başkan yardımcısı dönemi atılan imzalar bazı kargolara verdiğiniz yerler direk görüştüğünüz FETÖ’cüler daha çok siz açıklayın.Şimdide başka bir cemaati Malatya başına bela etmenizi  Belediye başkanı olmadan önceki mal varlığınız ile bugünkü olan mal varlığınız arasındaki ÇOK BÜYÜK farkı siz açıklayın.

 

Eğer 3 döneme yakındır burada vekillik genel merkezde genel başkan yardımcılığı Malatya’da belediye başkanlığı tekrar Büyükşehir belediye başkanlığı yapıp da eğer bu örgütlenmeyle ilgili hiçbir şeyi görmedilerse bunların bu koltukta oturması da Ak Parti içinde Türkiye Cumhuriyeti içinde çok büyük yanlışa sebebiyet verir.Aksi taktir de bu dünyada olmasa da o bir dünyada bunun hesabını veremezsiniz.Takdir Malatya halkınındır vesselam.

 

MALATYALI HAKKI ŞENYİĞİT

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.