TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Birlik Üstüne Düşen Görevi Yapıyor

Birlik Üstüne Düşen Görevi Yapıyor

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, saha çalışmasına Akçadağ ilçesine bağlı Aksaray Mahallesi’nde devam etti.

r
Vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinleyen Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yapılması gerekenleri anlattı. Akın, “Bu bölge onlarca yetiştiricimizin kullandığı bir alan. Ancak Aksaray Mahallesi’nde bulunan dereden kirli su akıyor, bu da hayvanlara zarar veriyor. Bu sıkıntı için bazı kurum ve kuruluşlar alanı incelemişler ama herhangi bir işlem yapılmamış. Öncelikle, bu suyun açıkta akması doğru bir şey değil. Bu sorunun halledilmesi için Birlik olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız, her zaman yetiştiricilerimizin yanındayız. Sıkıntılarınızla alakalı resmi kurum ve kuruluşlarla mutlaka yazılı dilekçe yollayın” dedi.
Aksaray Mahallesi sakini Ramazan Aydın ise, akan pis suyun herkese zarar verdiğini kaydederek, “Hayvanlarımız burada kanalizasyon suyunu içiyor. Biz dilekçe verecektik ama ‘Dilekçeye gerek yok. Bize sözlü talepte bulunun yeter’ dediler. Ayrıca karayolları, alt geçit ya da hayvan geçiş noktası için bir çalışma yapmadığından geçişler de tehlikeli oluyor. Yetkililerimizden, sürü sahiplerinin daha kolay karşı meraya geçmesi için güzel bir geçiş, alt geçit veya üst geçit yapmasını istiyoruz” diye konuştu.
Bir başka vatandaş Arif Koyuncu ise, hayvanların akan pis suyu içtiklerini ve hasta olduklarını söyleyerek, “Hayvanlar akan kanalizasyon suyunu içiyorlar, biz de bu hayvanın sütünü içiyoruz. Yetkililerin bir an önce bu sıkıntımıza bir çözüm bulmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.