16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Bu dava artık çökmüştür’

‘Bu dava artık çökmüştür’

Zirve Yayınevi Davası’nın tutuksuz sanığı emekli orgeneral Hurşit Tolon, “Bu dava çökmüştür. Ama hayırlısıyla olumlu sonuç alacağımız günü beklemekteyiz” dedi.DSC_2120

Zirve Yayınevi’nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesi olayına ilişkin davanın 99. duruşmasına katılan Tolon, Malatya Adliyesi çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tolon, “Hepiniz çok iyi biliyorsunuz, yalancılığı meslek edinmiş ve daha sonrada Beşiktaş Adliyesi tarafından tedarik edilmiş bir müfterinin, iğrenç yalanları ile uzun süredir Malatya zırvasıyla ilgili zulüm içerisindeyiz. Davayı takip ediyorsunuz. Özellikle 18 Ağustos tarihinden günümüze kadar dosyaya intikale eden belge ve bilgiler, o günden sonra dinlenmekte olan tanıklar ki, onlardan bir tanesi de bugün burada huzurda dinlendi. Sayın Mahkemeye gelen bilgilerle; bu tasarlanmış, kurgulanmış davanın çöktüğü ayan beyan ortaya çıkmıştır. Özellikle bugün tanık olarak ifade veren, o menfur cinayetin işlendiği tarihte 2. Ordu Komutanlığı görevinin üstlenen emekli orgeneral Sayın Hasan Iğsız, benim o gün ne amaçla Malatya’da bulunduğumu çok açık bir ifadeyle Sayın Mahkeme heyetine intikal ettirmiştir. Bilindiği üzere ben o gün, o tarihteki Sayın İnönü Üniversitesi Rektörünün daveti üzerine Malatya’ya gelmiş ve o olay günü de, Malatya’da İnönü Üniversitesi’nde konferans vermiştim. O akşamda buradan ayrıldım. Bunu çok açık bir dille burada varış anımdan itibaren, ayrılış anıma kadar geçen süreci bütün ayrıntısıyla ortaya koydu. Birde haksız ve mesnetsiz iddia ve ithamları çürütür mahiyette, emekli bir orgeneralin gittiği Garnizon’da, o Garnizon Komutanı tarafından törenle karşılandığını, bunun Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yerleşik bir geleneği olduğunu da, açık bir şekilde mahkeme huzurunda beyan etti.”

“BU DAVA ÇÖKMÜŞTÜR”

Zirve Yayınevi Davası’nın çöktüğünü analatan Tolon, “Dava halen devam ediyor. Göreceksiniz, bu İlker Çınar ismindeki birbiriyle hiçbir zaman örtüşmeyen ifadeleri, bugüne kadar 17-18 defa düzeltilmiş, ayarlanmış beyanlarıyla, çelişkili ifadelerin hiçbir anlam taşımadığı, gelen resmi belgeler ve tanık ifadeleriyle ortaya çıkmıştı. Bu dava aslında çökmüştür. Ama hayırlısıyla olumlu sonuç alacağımız günü beklemekteyiz” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.