TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Bülent Tüfenkci “İstikrarlı Bir Hükümetin Olması Gerekiyor”

Bülent Tüfenkci “İstikrarlı Bir Hükümetin Olması Gerekiyor”

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, 1 Kasım’da tablonun pozitife dönmesi gerektiğini ifade etti.+

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçim kapsamında Niyazi Mısri Caddesi esnaflarını, İş Kadınları Derneği ile Kadın Dayanışma Merkezi’ni (KAMER) ziyaret etti.

Milletvekili Tüfenkci, ilk ziyaretini Niyazi Mısri Caddesi esnaflarına gerçekleştirdi. Esnafları tek tek gezen Tüfenkci, 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimin önemine değindi. 1 Kasım’da yapılacak olan seçimin Türkiye için büyük önem taşıdığını kaydeden Tüfenkci, esnaf ve vatandaşlardan destek istedi.

“KENDİNİ İKTİDARDA GÖRMEK İSTEMEYEN MUHALEFET PARTİLERİYLE KARŞILAŞTIK”

Milletvekili Tüfenkci, daha sonra İş Kadınları Derneğ’ini ziyaret etti. Burada konuşan Tüfenkci, “7 Haziran’dan sonra Türkiye’de bir tablo ortaya çıktı ve milletimiz bir irade ortaya koydu. Biz bu iradeyi doğru okumaya çalıştık. Okumalarımız neticesinde de milletimizin bir koalisyon istediği, koalisyonlu bir tablo ortaya çıktığı görüldü. Ama bütün ısrarlarımıza ve girişimlerimize rağmen maalesef kendisini iktidarda görmek istemeyen muhalefet partileriyle karşılaştık” dedi.

“1 KASIM’DA TABLONUN POZİTİFE DÖNMESİ LAZIM”

1 Kasım’daki tablonun pozitife dönmesi gerektiğini dile getiren Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“7 Haziran’dan sonra oluşan boşluğu fırsat bilerek gerek PKK gerek DHKP-C gerek MLP gerekse DEAŞ gibi birçok terör örgütünün ülkemizi terörize etmenin gayreti içerisinde olduklarını gördük. Ekonomik anlamda da siyasi belirsizlik olması nedeniyle yatırımların yavaşladığını, dolar, avro ve faizin yükseldiğini, insanların bu belirsizlikten dolayı geleceğe karamsar bakmaya başladıklarını gördük. İş alemi için belirsizlik en büyük düşmandır. Bu kadın girişimciler için daha da negatif bir durum. Onun için 1 Kasım’da tablonun pozitife dönmesi lazım. Pozitif nedir? Belirli ve istikrarlı bir hükümetin olması, insanların uzun süre önünü görebilmesi.”

“İKTİDARA EN YAKIN PARTİYİZ”

Milletvekili Tüfenkci 7 Haziran’da milletin vermek istediği mesajı çok iyi aldıklarını ve bu bilinçle 1 Kasım seçimlerine gittiklerini belirterek, “7 Haziran’da ortaya çıkan tablodan AK Parti olarak kendi üzerimize düşen payları, dersleri çıkardığımıza inanıyorum. Açıklamış olduğumuz seçim beyannamesiyle de, toplumun her kesimine çeşitli vaatlerimizi ifade ettik. Bizim vaatlerimizin, diğer partilerin vaatlerinden ne farkı var? Şu andaki bütün anketlerde biz iktidara bir adım daha yakın partiyiz. Diğer partilerle aramızda 16 puanlık bir fark var. Görünen anketlerde yeniden iktidar olma şansımız var. Dolayısıyla bu vaat ettiklerimizi gerçekleştirme imkanımız var” diye konuştu.

“KADINLARA YÖNELİK ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPTIK”

Tüfenkci’nin son durağı Kadın Dayanışma Merkezi (KAMER) oldu. Tüfenkci, AK Parti’nin kurulduğu günden buyana kadını toplum içerisinde öne çıkarma noktasında hem siyasi hem de yasal olarak bir takım çok ciddi çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Milletvekili Tüfenkci, “2010 yılında yaptığımız anayasal değişiklikle kadına pozitif ayrımcılığı getirdik. Sadece kadına pozitif ayrımcılık getirmekle kalmadık, çalışan kadınlarımızın birçok sorununu çözme noktasında ciddi adımlar attık. Özellikle 1 Kasım seçimlerinden sonra kendi işini kuran genç bayan arkadaşlarımıza 50 bin TL hibe, 100 bin TL faizsiz kredi gibi, kendi işini oluşturma noktasında teşvik edici bir takım tedbirleri hayata geçirmeye çalışacağız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: