TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Bülent Tüfenkci’den Öz-Sağlık İş Sağlık Sendikası Malatya Şubesi’ne ziyaret

Bülent Tüfenkci’den Öz-Sağlık İş Sağlık Sendikası Malatya Şubesi’ne ziyaret

Bülent Tüfenkci’den Öz-Sağlık İş Sağlık Sendikası Malatya Şubesi’ne ziyaret
“Malatya sağlıkta önemli gelişmeler katetti”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, sağlık yatırımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Malatya sağlık konusunda şanslı olan illerden birisi. Toplumsal merkezlerden tutun da özel bölüm hastanelerine kadar, ileri tetkiklerin yapıldığı önemli hastanelere sahibiz. Malatya bu konuda önemli gelişmeler katetti.” dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Öz- Sağlık İş Sendikası Malatya Şubesi’ni ziyaret etti.
Tüfenkci burada yaptığı açıklamada, Malatya’ya yapılan sağlık yatırımlarının önemini vurguladı.
Sağlıkta önemli yatırımlar yapıldığını kaydeden Tüfenkci, “Malatya sağlık konusunda şanslı olan illerden birisi. Toplumsal merkezlerden tutun da ileri tetkiklerin yapıldığı önemli hastanelere sahibiz. Malatya bu konuda önemli gelişmeler katetti. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün AK Parti teşkilatımız bu yönde Malatya’ya pozitif ayrımcılık yaptılar. Malatya’nın Çocuk Hastanesi ile kadın doğum hastanesi; Yeşilyurt Devlet Hastanesi, Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, yaklaşık bin 100 yataklı hastenemiz, Doğanşehir‘de 100 yataklı Devlet Hastanemiz önemli yatırımlar. Darende de Fizik Tedavi Hastanemizi de İnşallah devreye aldığımızda bölgemizde sağlık anlamında önemli bir adım atmış olacağız. Malatya sağlık anlamında bölgede fark yaratan illerimizden birisi. Tabi bu fiziki alanların çalışması, bir yandan hizmetin aksamadan sürdürülmesi özellikle sağlık çalışanları noktasında çok çok önemli” dedi.
Tüfenkci, sağlık çalışanlarının fedakarca çalıştıklarını ifade ederek, “Sağlıkçılarımız temizlikçisinden hasta bakıcısına kadar gerçekten pandemi sürecinde de fedaker bir şekilde çalıştılar. Çalışmaya devam ediyorlar. Bu anlamıyla kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sorunların çözümü noktasında hep beraber hareket ederek, özellikle arkadaşlarımızın bu fiyat dalgalanmalarından etkilenmemesi noktasında hükümetimizin gerek askeri ücret üzerindeki çalışmaları, gerekse iyileştirme noktasındaki çalışmaları sürüyor. Süreci sendiklarımız ile birlikte takip ediyoruz. Neticesi de olumlu olur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: