TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Bursa’da Malatya tanıtılacak..

Bursa’da Malatya tanıtılacak..

Bursa Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Bursa turizmine öncülük eden turizm acentelerini Malatya’ya getirecek.bursa bursa1 bursa2 bursa45 bursa56

Bursa Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Yıldırım, Malatyasöz gazetesine yaptığı açıklamada, gurbette yaşayan her Malatyalı gibi Bursa’da yaşayan Malatyalılarda kendi şehri için iyi şeyler düşündüğünü dile getirdi. Yaklaşık 30 bin Malatyalının yaşadığı Bursa’da Malatyalılar söz sahibi… Bursa’da yaşayan Malatyalıların en büyük destekçisi ise yine kendi kurdukları dernek ile sağlanıyor. Bursa’da yaşayan Malatyalıların bir arada olması için gecesini gündüzüne katan BURSA-MAKDER Başkanı Murat Yıldırım ile yapmış olduğumuz röportajda dernek çalışmaları hakkın bilgiler verdi. Başkan Yıldırım, Kültürel ve sosyal aktiviteler ile Bursa’da yalnızca Malatyalılar değil diğer illerden Bursa’ya gelen vatandaşlarında katılımlarında olduğunu söyledi. Bursa’da devlet-özel sektörde çok sayıda Malatyalının olduğunu anlatan Yıldırım, “Bursa da şuan ikamet yerimiz olsa da, bizim ata ocağımız canımız Malatya’dır. Burada Malatyalılar olarak güzel bir çalışma içindeyiz. Güzel bir birlikteliğimiz var cenazemiz olsun mutlu günümüz olsun herkes birlik içinde tabi unutmadan hasta ziyaretlerimiz bizim ilk önceliğimiz” diyen Yıldırım gurbete yaşayan Malatyalılar olarak memleket özlemi çektiklerini bunu daha aza indirgemek için sosyal aktivitelere önem verdiklerini aktardı.

MALATYA TANITILACAK

Yıldırım dernek olarak geleneksel ‘pilav günü’ ‘sabah kahvaltı’ günü gibi etkinlikleri sürekli yaptıklarını söyledi. Bu tür etkinliklerin oluşması ile burada ayrı bir atmosferin oluştuğunu anlatan Yıldırım, “Burada yaptığımız etkinlikler güzel geçiyor. Bütün Malatyalılar bir arada Bursa büyük bir memlekete burada insanlar bile bir birini uzun zaman göremiyor. Bizde haftalık kahvaltı günü düzenliyoruz. İnsanlar buraya gelerek hoş sohbette bulunuyorlar. Güzel ve neşeli geçiyor sohbetlerimiz akşamları da ev ziyaretleri yapıyoruz.. 30 bine yakın Malatyalının olması bizim için avantajı bir durum diğer illerin dernekleri bizim burada yapmış olduğumuz çalışmaya imreniyorlar. Tabi birde dernek toplantılarımız var. Burada da Malatya’nın köyleri ve ilçelerinin dernekleri var. Bu derneklerle iyi diyalog içindeyiz.” Dernek olarak Malatya’da kültür turizm için birkaç proje çalışması yaptıklarının anlatan Başkan Yıldırım, “Denek olarak aldığımız karar ile Bursa turizmine öncülük eden turizm acenteleri ile görüşerek Malatya turizminin canlanması için ön ayak olmak istedik yaptığımız görüşmeler olumlu geçti. Önümüzdeki aylar içerisinde Malatya ziyaretimiz olacak. Burada bulunan turizm temsilcileri ile birlikte Malatya’nın tarihi ve turistlik alanları gezdirme fırsatımız olacak. Tabi çalışmalar bununla sınırlı kalamayacak Malatya’da turizm acentelerini Bursa’ya getireceğiz burada tarihi mekanları gezdireceğiz. Bursa’da yaşayan vatandaşlarımız Malatya’ya daha iyi tanıtma fırsatı sağlamış olacağız. Bu sayede iki ilimiz tanıtılmış olacak” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.